6 рецептів приготування класичного горохового супу

Пісний суп гороховий

Інгредієнти:

На каструлю в 3.5 л. вам знадобиться:

  • Сухий горох — 400г.
  • Картопля — 3 шт. маленької картоплі
  • Цибуля — 2 маленьких головки цибулі
  • Морква — 1 середня
  • Петрушка — 40-50 р.
  • Кріп — 40-50 р.
  • Часник — 1/2 головки
  • Сіль, олія, лавровий лист, червоний гострий перчик.
  • З спецій: сухого листя фіолетового базиліка, чабер (можете замінити чебрецем, майораном).

Приготування:

1. Кілька раз промиваємо горох холодною водою. Закладаємо в каструлю. Наливаємо в каструлю води, не доходячи до бортика пару сантиметрів. Треба залишити місце, щоб коли суп буде кипіти, не вихлюпувався назовні. Обов’язково перемішайте горох, він може прилипнути до дна. Варити на середньому вогні, не закриваючи кришкою.

2. Очищаємо і моєму овочі. Цибуля прокручуємо в блендері на дрібні шматочки, не в пюре. Ви можете дрібно нарізати ножем.

3. Моркву натираємо на тертці, але якщо вам подобається, можете теж нарізати ножем, або кубики, або кружечки.

4. Зелень очищаємо від великих жорстких стебел і дрібно нарізаємо.

5. У нас в каструлі вже почала з’являтися піна. Її треба обов’язково зняти і також знімати в процесі приготування кожен раз, коли вона буде з’являтися. Знімайте піну до початку сильного кипіння. Коли суп закипить, зменшіть вогонь до нижче середнього. Лише б суп потихеньку кипів.

6. Чекаємо коли звариться горох. Точний час сказати важко, тому що це залежить від багатьох факторів, в тому числі від самого гороху. Орієнтовно, через 30 хвилин починайте пробувати. Горох повинен стати м’яким. Отже горох у нас закипів, знімаємо піну, солимо, закриваємо кришкою, обов’язково з дірочкою або не прикривайте щільно, щоб був вихід пару. Зменшуємо вогонь і залишаємо варитися.

7. Хвилин через 10-15 пробуємо горох, якщо він зварився додаємо нарізану кубиками картоплю. Закриваємо кришкою і варимо до готовності картоплі.

8. На сковороду наливаємо десь пів сантиметра рослинного масла, даємо розігрітися і викладаємо цибулю. Обсмажуємо цибулю до рум’яності.

9. Коли цибуля готова, викладаємо до нього моркву. Виклали моркву, трохи присоліть, щоб морква дала сік. Вогонь ставимо нижче середнього, якщо у сковороди тонке дно і на середній, якщо товсте. Гарненько обсмажуємо, в середньому 4-5 хвилин. Обсмажуйте до тих пір, поки морква стане такою м’якості, яку ви любите.

10. Перевіряємо картопля, він практично готовий. Викладаємо нашу зажарку в суп. Даємо прокипіти ще пару хвилин додаємо спеції.

11. Видавлюємо весь часник в окрему чашку, листя сухого базиліка перетираємо руками в порошок, щоб він був якомога дрібніше, поки на окреме блюдечко. Якщо немає листя покладіть порошок базиліка. Але звичайно листя додає особливий аромат. Всі спеції додаємо в суп. Висипаємо базилік, кладемо листочок або два лаврушки, якщо любите гостре, гострий перчик прямо роздушіть пуками, якщо сушений або дрібно наріжте якщо сирий. Відразу вимийте руки, а то можете ненавмисно витерти очі і от тоді будете довго плакати. Чабер або майоран, або чебрець додаємо на кінчику ножа. Викладаємо часник.

12. Зменшуємо вогонь, пробуємо суп на сіль, на перець. Останнє що ми додаємо, це зелень. Трохи залишимо зелені для прикраси. Заважаємо. Накриваємо кришкою. Вимикаємо вогонь. Через 5-10 хвилин можна подавати.

Суп готовий.

Розливаємо по тарілках, прикрашаємо трохи зеленню і подаємо.

Пісний -але смачний!

Приємного апетиту!