6 рецептів приготування класичного горохового супу

Гороховий суп з копченими реберцями

Інгредієнти:

  • Морква — 2 шт.
  • Цибуля — 1 шт.
  • Картопля — 5 середніх картоплин
  • Горох — 300 р.
  • Ребра — 500 р.
  • Сіль
  • Перець
  • Лавровий лист
  • Зелень

Приготування:

1. Горох промити і замочити. Вода повинна бути вище гороху сантиметрів на 5. Ставимо на ніч при кімнатній температурі. Якщо немає часу поставте на пару годин. Якщо ще менше часу, поставте на 15 хвилин, а при варінні додайте чверть або половину ложки соди. В залежності від кількості води та гороху.

2. З гороху відстояну воду зливаємо і промиваємо холодною водою, щоб не йшов крохмаль з гороху.

3. Звичайно, ви вже промивали його перед тим, як замочити, але другий раз промити не зашкодить. Це прибере всі сторонні частинки. Даємо гороху стекти. Подивіться, який гарний, чистий, великий і м’який став горох.

4. Беремо 5-літрову каструлю, наливаємо близько 3,5-4 літрів води і висипаємо туди горох. Закриваємо кришкою і ставимо на вогонь, щоб він почав варитися. Доводимо до кипіння і зменшуємо вогонь до нижче середнього, лише б горох потихеньку кипів.

5. Нарізаємо картоплю невеликими шматочками і поки заливаємо холодною водою, щоб не почорнів і поки відставляємо в сторону.

6. Ріжемо цибулину навпіл, потім розрізаємо кожну половинку на 2 частини. Нарізаємо тонкими пластинками.

7. Морква також розрізаємо навпіл, потім ще на дві частини і нарізаємо такими чверть кільцями як і цибуля. Ви можете протерти моркву на тертці або нарізати кільцями. Як вам подобається.

8. На сковороду наливаємо трохи олії, чекаємо поки вона нагріється і відправляємо туди поки цибуля, як би розминаючи його в руці, щоб він розділився. Цибуля сильно зазолотиться не має. Він повинен стати м’яким і все. Але якщо ви любите засмажену цибулю, то на здоров’я.

9. Зверху цибулю посипаємо свіжомеленим чорним перцем або сумішшю перців. При смаженні це додасть луку витончений аромат і смак. Посипайте перцем, коли цибуля тільки почне смажитися.

10. Коли цибуля стане м’якою, додаємо моркву. Все перемішуємо. Вогонь можете зменшити і обсмажувати помішуючи кілька хвилин. Морква у вас залишиться трохи твердою, нічого страшного.

11. До супу ми приготували копчені реберця.

12. Там де проходить реберце відрізаємо по його товщині, а між ребрами, де м’ясо, відрізаємо не досить тонку пластину і розрізаємо її вздовж. Знову ж таки, ви можете нарізати так, як вам подобається, але не ріжте дуже товсто.

13. Зверху моркви, на сковороду викладаємо реберця. Їх потрібно обсмажити з морквою, щоб вони схопилися з двох сторін, щоб сало, яке на реберцях початок випаровуватися, нудитися.

14. Коли реберця злегка обжарились з одного боку, потрібно їх перевернути. Можна перевернути тільки одні реберця, а можна перемішати весь вміст відразу. Реберця готові з двох сторін, можна вимкнути вогонь і відставити реберця поки в сторону.

15. Коли горох закипів, потрібно обов’язково зняти піну. Та й взагалі, протягом усього приготування супу, піну треба постійно знімати, по мірі її освіти, щоб суп був світлий.

16. Коли горох звариться, ви можете спробувати, зазвичай досить 25-40 хвилин, додаємо до нього картоплю. Тепер потрібно посолити, кинемо кілька горошин чорного перцю, пару листочків лаврушки.

17. Тепер будемо робити грінки. Батон, можна вчорашній, нарізаємо нетовстими скибочками, а потім нарізаємо їх квадратиками. На деко кладемо пергаментний папір, висипаємо нарізані шматочки хліба і ставимо в духовку засушити до гарного кольору.

18. Нарізаємо зелень.

19. Коли картопля повністю зварився, викладаємо в суп нашу зажарку з ребрами. Проварюємо ще хвилин 10, щоб морква в засмажки повністю зварилася.

20. Наш суп готовий. Подається такий суп з сухариками. Подаються вони прямо в тарілку, але вдома кожен може насипати собі.

21. Посипаємо зеленню, ну от тепер повністю готовий і оформлено. Краса.

Приємного апетиту!