Підосиновики — 6 рецептів смачних смажених грибів

Смажені підосичники у нашій родині дуже люблять. Почнемо з того, що цей гриб дуже корисний. Він містить багато білка і мало калорій. Це дає йому перевагу в дієтичному харчуванні. Але раз вже ми говоримо про них у смаженому вигляді, то про дієти і мови не може бути. Але виходить дуже смачно.

Смажені гриби – класика російської кухні. У сезон збору грибів, без сковороди з знайденим урожаєм не обходиться. Навіть якщо немає можливості вибратися в ліс, їх завжди можна купити на ринку.

Якщо ви збирали підосичники самі, всі вони, як на підбір маленькі, не перерослі, то можна смажити відразу. А от якщо ви купили їх на ринку, то попередньо краще замочити, бажано з додаванням солі. За пару годин вся живність вилізе назовні. Також вся бруд і пісок осядуть на дно. Потім їх потрібно добре вимити.

Якщо ви все ще сумніваєтеся в тому, чи не завдадуть вони шкоди, краще попередньо відварити їх півгодини. Це можна робити в нарізаному вигляді або цілком. Тоді вони точно не нашкодять вам і вашій родині.

Кожен раз, коли нам вдається набрати будь-яких грибів, ми обов’язково смажимо їх будинку. З картоплею, в сметані з цибулею – як душа накаже. Сьогодні я покажу вам 5 способів смачно посмажити підосичники.

1. Підосичники смажені з цибулею

Найпоширеніший варіант їх смаження – з цибулею. Без нього виходить не так смачно. Це блюдо можна подати до макаронів, пюре, інших круп’яних або овочевих гарнірів. Також чудово поєднується з м’ясом. А якщо ви надумали пекти пиріжки з грибами, смажені підосичники стануть чудовою начинкою.

Інгредієнти:

  • Кілограм грибів
  • Сіль, мелений перчик на смак
  • Часник на смак
  • Велика цибулина

Приготування:

1.Найголовніший етап – це гриби перебрати. Не використовуйте зіпсовані – сміливо викидайте. Але якщо гриб в цілому здоровий, але є на ньому вм’ятини або інші ознаки псування, їх потрібно зрізати, з гарним запасом на здорову частину. Потім їх старанно промити, якщо є підозра на червивість, залишити їх на пару годин в солоній воді. Так вся живність миттю вийде.

2.Після того, як їх помили, потрібно обсушити їх на серветці. Інакше в сковороді вони вийдуть вареними, а не підсмажений.

3.У сковороду налити олію. Воно має повністю покрити дно. Часник очистити і порізати на 2 частини. Відправити в масло і обсмажити до рум’янцю. Тепер його можна прибирати. Він лише виконав свою ароматну роль, наситивши часниковим смаком масло.

4.Гриби нарізати і помістити в сковороду з ароматним маслом. Зробити середній нагрів і нещільно прикрити кришкою. Незабаром підосичники віддадуть воду і протушатся в ній. Тому, важливо лише трохи прикривати кришкою, але не щільно її ставити. Щоб вода могла випаруватися.

5.Коли гриби залишаться тільки в маслі, відправити сюди нарізану цибулю. Посолити і приправити на смак. Подрібнювати можете кубиками або соломкою, як вам завгодно. Обсмажити на вогні трохи вище середнього до готовності лука.

На цьому страва готова. Подавати можна будь-яким зручним способом.

2. Смажені зі сметаною підосичники

Найкращий соус для гасіння смажених грибів – сметана. Пропоную вам такий рецепт. Це дуже смачно, а приготувати зовсім не складно.

Інгредієнти:

  • Кілограм добірних красноголовців
  • 3 столові ложки жирної сметани
  • Сіль і перець на смак
  • Грам цибулі 300
  • Їдальня ложка борошна для в’язкості

Приготування:

1.Підосичники очистити від лісового сміття, прибрати все непотрібне. Добре промити. Якщо вони були сильно забруднені, то їх можна замочити. Весь бруд і пил потім осяде на дно. А щоб позбавитися від можливої живності, воду при цьому можна посолити.

2.Нарізати гриби маленькими шматочками. У сковороду налити олію, щоб покрилося дно. Викласти їх сюди. Кришку прикрити, на невеликому кипінні протушкувати їх до повного випаровування вологи. Готувати до тих пір, поки вода повністю не випарується. Для цього не можна накривати кришкою щільно, а лише прикрити.

3.Цибулю почистити і нарізати. Форма не важлива – можна нарізати як соломкою, так і кубиками. Робіть, як вам подобається. Додати до грибів, у яких вже немає води. Посмажити хвилин 5.

4.В сметані перемішати борошно. Щоб вона краще розійшлася, можна підрум’янити на сухій сковорідці. У гарячому вигляді вона швидше розійдеться в сметані. Влити суміш до грибів. Посолити і приправити на смак. Все старанно вимішати.

5.Під кришкою, час від часу помішуючи, протушкувати ще хвилин 15.

Готові грибочки універсальні у використанні. Їх можна їсти просто так, намазати на хліб або подати до будь-якого гарніру. Також послужить хорошою основою для соусів.

3. Рецепт красноголовців, смажених з картоплею

Картопля, смажена з грибочками – що може бути смачніше після походу в ліс. Ми завжди смажимо їх по приходу додому, святкуючи свій «улов». З картоплею блюдо удвічі смачніше і ситніше. Але важливо знати декілька секретів, щоб маса не перетворилася в картопляно-грибну кашу. Зараз ми приготуємо її так, щоб шматочки збереглися цілими і рум’яними.

Інгредієнти:

  • 5-7 картоплин середнього розміру
  • Сіль і перчик на смак
  • Велика цибулина
  • 400 грам красноголовців

Приготування:

1.Гриби старанно перебрати від сухого сміття. Тепер їх потрібно замочити у воді години на 2. Щоб позбутися від живності, яка, можливо, там є, додайте сюди сіль.

2.Потім відправити підосичники в каструлю, залити водою і варити півгодини на невеликому кипінні.

3.Воду злити, гриби остудити. Нарізати їх невеликими шматочками і покласти в сковороду. Включити під нею нагрівання. Коли вся виділена вода випарується, додати олію, на око. У ньому посмажити підосичники приблизно 15 хвилин на невеликій потужності.

4.Тим часом, можна підготувати картоплю з цибулею. Картопля очистити і нарізати скибочками. Хтось любить смажити її у вигляді кубиків, а хтось- соломкою. Робіть так, як вам завгодно, адже форма не важлива. Головне, не тонко нарізати їх, щоб скибочки швидко не перетворилися на кашу. Залити водою до того моменту, як вони вирушать до смаження.

5.Цибулю дрібно накришити. Коли грибочки пожарятся, відправити сюди картоплю. Попередньо її потрібно обсушити від вологи – це обов’язково. Відправити сюди і цибулю. Посолити і приправити. Смажити на потужності вище середньої до рум’яності і готовності картоплі. Перевертати часто не можна, інакше скибочки швидко переломаются.

Також можна посмажити картоплю окремо. В такому випадку, гриби потрібно обсмажувати близько півгодини, до готовності. Картоплю з цибулею смажимо в іншій сковороді, коли вона вже майже готова, відправити сюди гриби, перемішати і підсмажити разом хвилин 5.

Смачний і поживний обід для всієї родини готовий. Приємного апетиту!

4. Підберезники і підосичники, смажені з картоплею

Підосичники з підберезники дуже добре поєднуються за смаком. У приготуванні вони обидва не вибагливі. В лісі вони теж часто ростуть поруч, під березами та осиками, відповідно. Якщо ви набрали цих грибів і хочете посмажити, рекомендую зробити це, з картоплею.

Інгредієнти:

  • 500 грам грибів
  • Сіль і перчик на смак
  • 6-7 картоплин
  • Цибулина велика

Приготування:

1.Гриби перебрати від усілякого сміття. Старанно їх помити і обсушити. Якщо є ознаки червивости, замочіть їх на пару годин в солоній воді. Потім всі підозрілі фрагменти зрізати. Якщо на грибі вони дуже великі, то його простіше викинути.

2.Також ви можете використовувати і заморожені гриби. Нарізати їх кубиками або пластинками. У сковороді розжарити масло. Воно має повністю покрити дно. Закласти підберезники з подосиновиками сюди. Включити нагрівання. Спочатку виділиться вода.

На невеликій потужності протушкувати гриби тут до випаровування вологи. При цьому потрібно нещільно прикрити кришкою. Коли вона випарується, підсолити, приправити і підсмажити їх до рум’яності. Потім викласти в іншу миску. У цій же сковороді будемо смажити картоплю.

3.Очистити картоплю і нарізати соломкою середньої товщини. Занадто тонко, не нарізайте – вони швидко переломаются. У кипляче масло викласти її. Сюди ж додати дрібно нарізану цибулю. На високій потужності, під кришкою, смажити, не перевертаючи, 5 хвилин.

Потужність не зменшуємо весь час приготування картоплі. Тільки тепер можна перевернути. Таким чином, підсмажити її до готовності, акуратно перевертаючи кожні 5 хвилин. В кінці підсолити і, за необхідності приперчити.

4.Тепер в картоплю перекласти гриби, розмішати. Страва готова! Можна подавати!

Смачно їсти його зі свіжою зеленню і зі сметанкою. Приємного апетиту!

5. Картопля з подосиновиками у вершковому соусі

У вершковому соусі це блюдо буде ще ніжніше і смачніше. Ви тільки спробуйте! Вам обов’язково сподобається.

Інгредієнти:

  • 10 картоплин невеликого розміру
  • Спеції і сіль на смак
  • 300 грам грибів добірних
  • 4 зубчики часнику
  • Пару цибулин середнього розміру
  • Пучок зелені
  • 100 мл жирних вершків

Приготування:

1.Гриби, у вже відібраному і промиті вигляді, потрібно нарізати невеликими шматочками. Обсмажити їх на пісному маслі, після випарювання рідини, хвилин 5.

2.Картоплю нарізати скибочками або соломкою, як вам завгодно. Помістити до грибів, розмішати і смажити до напівготовності картоплі.

3.У вершки додати дрібно нарізаний часник, спеції, сіль і подрібнений пресом часник. Все старанно розмішати. Залити їм сковороду і тушкувати картоплю з грибами з ньому 10 хвилин з моменту закипання.

4.Відразу після зняття з плити блюдо вважається готовим. Подавати його можна відразу. Вершки надає надзвичайної ніжності і тонкого вершкового аромату. Відірватися неможливо! Приємного апетиту!

6. Відео – Підосичники з картоплею і цибулею смажені на грилі

Автор цього ролика набрав красноголовців і вирішив обсмажити їх на грилі. По-моєму, це хороша ідея. Вийшло у нього дуже апетитно! Я впевнена, що і смачно!

Приємного перегляду!

Забирайте статтю собі в соціальні мережі і користуйтеся на здоров’я!

Бажаю вам успіхів! До швидких зустрічей!