Маслюки на зиму — 6 рецептів заготовки смачних грибів

Здрастуйте, дорогі читачі. Цей рік видався грибним, тому буде багато консервованих, заморожених, сушених і смажених грибів на зиму. Сьогодні ми поговоримо саме про маслюках.

Цей гриб дуже корисний. Особливо він смачний в маринованому або солоному вигляді. У баночці вони відрізняються слизової капелюшком і розсолом. У нашій родині такі гриби дуже люблять. Навіть якщо нам не вдається зібрати їх в лісі, ми купуємо на ринку у перевірених продавців. Адже важливо збирати їх саме в екологічно чистому місці.

Сьогодні я підготувала для вас свої улюблені рецепти консервування маслюків на зиму. Всі вони прості у виконанні. Маслюки виходять дуже смачними і стоять усю зиму. Якщо, звичайно ж, не з’їдаються раніше!

1. Маслюки смажені на зиму

Крім різноманітних баночок з маринованими або солоними маслюками, хотілося б запастися чимось особливим, теж дуже смачним. Тоді я пропоную вам рецепт смажених маслюків. Їх можна зберегти на зиму. Потім зручно дістати баночку і відразу використовувати за призначенням. Наприклад, зварити суп, перемішати із смаженою картоплею або відправити в начинку для пиріжків.

Інгредієнти:

  • 1,2 кілограма відварених маслюків
  • Сіль і мелений/горошковый перець на смак
  • 400 грам вершкового масла

Приготування:

1. Першим ділом, потрібно очистити маслюки від усього непотрібного. Маленькі гриби можна не очищати від плівки на капелюшку. Великі краще очистити. Старанно промити їх і відправити в киплячу воду з додаванням солі. Приблизний час варіння – 20-30 хвилин.

Якщо маслюки занадто великі, їх можна нарізати.

2. Обов’язково знімати піну при варінні. Потім воду з грибами вилити в друшляк. Маслюки добре промити і дати стекти всій рідини.

3. Сцеженные гриби викласти на суху сковороду. Включити нагрівання. Помішуючи, випарити з них всю зайву рідину.

4. Тепер, коли вони ужмутся, стануть менш водянистими, додати сюди столову ложку вершкового масла. Розмішати і обсмажити на невисокій потужності приблизно 15 хвилин. При цьому потрібно присолити і поперчити на смак.

5. Інше масло відправити в мисочку, придатну для мікрохвильової печі. Відправити її в піч приблизно на 3,5 хвилини. Воно розтане і покипить.

6. Підготувати стерильні банки з кришками. Щільно утрамбовувавши, розподілити гриби. Зверху залити топленим в мікрохвильовці маслом. Використовуйте тільки жовту частину. Те, що осіло вниз, нам не годиться.

7. Якщо ви будете зберігати банки в холодильнику, то можна відразу закочувати. Якщо зберігання планується в погребі, то банки потрібно простерилізувати в окропі 15 хвилин після закипання. Тільки після цього закрутити кришками і поставити шийкою вниз на рушник. Тепло вкрити та дати охолонути. Потім перенести на зимівлю.

2. Як маринувати маслюки на зиму

Якщо вам пощастило набрати міцних молодих маслюків, то раджу вам замаринувати їх. Саме маленькі примірники гарніше виглядають в банках. Але і великі теж можна замаринувати. Якщо вони занадто великі, можна нарізати.

Інгредієнти:

  • Літр води
  • Чайна ложка насіння кропу
  • 3-4 гвоздички
  • Півтори столові ложки крупної солі
  • 2 лаврушки
  • 1,2 кілограма відварених грибів
  • Півтори чайні ложки оцтової кислоти банку 0,5
  • Половина столові ложки цукрового піску
  • Щіпка насіння коріандру
  • Чайна ложка насіння гірчиці
  • 12-15 горошин перцю (різного)

Виходить приблизно 3 банки по пів-літра.

Приготування:

1. Очистити гриби від сміття та плівки на капелюшку. Якщо великі – можна нарізати. Відварити їх у солоній воді, з моменту закипання близько 20 хвилин.

2. Тепер рідину потрібно злити, а маслянки промити. Зважувати саме в такому вигляді – вареному, без зайвої вологи. Відставити їх в сторону.

3. Тепер будемо варити розсіл. Вливаємо в каструлю воду. Відправляємо сюди всі продукти для маринаду, крім оцту. Дочекатися скипання і проварити 2 хвилини.

4. Тепер перекласти сюди наші маслюки. Після того, як маса скипить, проварити близько 20 хвилин на середній потужності плити. За цей час гриби не переваряться, збережуть свій смак і аромат.

5. Банки помити і виставити на решітку в духовці. Включити нагрівання до 150-160 градусів. Закрити дверцята і залишити на 20 хвилин. Вони якраз будуть готові до моменту готовності маслюків. Кришки можна просто залити окропом. Але якщо ви використовуєте їх не в перший раз, краще прокип’ятити кілька хвилин.

6. У кожну банку, з розрахунку на підлогу-літра, додати оцет (пропорції в списку інгредієнтів). Тепер розлити гарячі гриби. Спеції з розсолу ви можете додавати за бажанням. Якщо закласти їх у банку, смак буде більш насиченим. Але і без них гриби вже наситилися їх ароматом.

7. Закатати, перевернути кришками вниз. Залишити «під шубою». В такому вигляді вони повинні дуже повільно остигати. Тому, використовуйте річ тепліше. Я зазвичай залишаю їх до ранку. Потім можна переносити на зимівлю в підвал.

3. Заморожуємо маслюки на зиму

Якщо вам пощастило зібрати, купити або ж вас пригостили козубом маслюків, а часу на переробку у вас немає, пропоную їх заморозити. Це дуже просто і практично. Зберігаються вони в морозилці не один рік. При потребі, можна дістати їх і використовувати за призначенням. Як це зробити, розберемо прямо зараз.

Інгредієнти:

  • Свіжі добірні маслюки
  • Сіль і перець на смак
  • Лаврушка

Приготування:

1. Головне – ретельно підготувати гриби. Вони не повинні бути зіпсованими. Їх помити і обсушити від вологи. За бажанням, можна і почистити. Тільки робити це потрібно перед миттям. Адже мокрі гриби очистити дуже важко.

2. Великі екземпляри можна нарізати. А якщо ви заморожуєте їх для подальшої смаження, можна відразу дрібно нарубати всі гриби. Відправити в каструлю і залити водою до половини об’єму маслюків. Довести до закипання. Посолити, всипати горошини перцю і покласти лаврушку. Кладіть їх по смаку. З моменту закипання варити півгодини, прибираючи піну.

3. Перемістити масу з каструлі в друшляк. Дати стекти всій рідини. Нехай вони постоять в друшляку до охолодження. Так стече максимум води. При цьому потрібно частенько потрясивать їх.

4. Коли вони повністю охолонуть, звільняться від зайвої вологи, розкласти їх у пакети. Я завжди кладу в кожен пакет потроху, щоб, діставши, використовувати відразу всі, без залишку. Адже після розморожування їх вже краще не заморожувати повторно.

5. Можете використовувати звичайні пакети або спеціальні, з zip-застібкою. Вони мають зручне кріплення, захищають продукти від сторонніх запахів.

6. Зберігати в морозилці, у плоскому вигляді.

4. Маслюки солоні на зиму

Пропоную вам ще один спосіб заготівлі маслюків. На цей раз ми їх засолим. Виходить дуже смачно. З відварною картоплею – саме те!

Інгредієнти:

  • Кілограм маслюків
  • 3 зубчики часнику
  • 5-8 горошин перцю
  • 2 столові ложки солі (вона обов’язково повинна бути великою, без ароматизаторів або добавок)
  • Пару гілочок кропу
  • 4 лаврушки

Приготування:

1. Зібрані чи придбані гриби зачистити від усього зайвого – сор, чорні точки, плівка на капелюшках. Очищають плівку не всі. Ті, хто любить більш склизкие маслюки, залишають їх. Деякі стверджують, що це шкідлива і гриби при цьому можуть гірчити. Я практично ніколи їх не чищу, але гіркоти не відчувала.

2. Старанно їх промити, помістити в каструлю. Залити в нього воду. Спочатку вони будуть на поверхні, але потім осядуть. Трохи присолити. Після того, як маса закипить, проварити залишилося 15 хвилин. Потім перекинути в сито, старанно промити. Воду злити.

3. В емальований посуд, на дно підсипати шар солі, викласти гриби, обсушені від води, капелюшками вниз. Додати лаврушку, можна поламану, також промитий кріп, дрібно нарізаний часник, горошки перцю. Знову посипати сіллю.

4. Так продовжити шари, поки не закінчаться гриби.

5. Тепер накрити тарілкою, щоб вона покрила всі гриби, дном вгору. На неї поставити вантаж. Наприклад, банку з заготовками або водою. В такому вигляді залишити на 24 години, щоб маслюки виділили сік.

6. Перед тим, як зняти вантаж, простерилізувати банки і кришки. Робити це потрібно старанно, адже гриби не проходили термічної обробки і розкладають у банки холодними. Розкласти щільно маслюки, розлити розсіл, а потім закрутити кришками. Можна використовувати і капронові.

Зберігати в холодильнику. До вживання будуть готові приблизно через 14 тижні. Але їх можна зберегти і на зиму.

5. Простий рецепт маринованих маслюків на зиму

Пропоную ще один рецепт маринованих маслюків. Він простий у приготуванні і готується швидко.

Інгредієнти:

  • Кілограм добірних грибів
  • Кріп-на смак
  • 4 лаврушки
  • 4 зубчики часнику
  • 5 горошин перцю
  • Оцет на смак
  • 2 столові ложки солі крупнокаменной

Приготування:

1. Гриби перебрати, за необхідності нарізати. Старанно вимити. Відварити з додаванням солі хвилин 20, після чого процідити.

2. З решти інгредієнтів зварити розсіл. Коли він закипить, відправити сюди підварені маслюки. Коли всі знову скипить, варити 5 хвилин. Перед вимиканням влити оцет (приблизно 2 столові ложки 9% на літр води).

3. Розкласти рівномірно по банкам і відразу закатати. Після охолодження переносити в прохолодне приміщення без доступу сонячного світла.

6. Відео – Мариновані маслюки, смачний і легкий спосіб

Мабуть, самий популярний спосіб заготівлі маслюків – маринування. Такі гриби, я вважаю, найсмачніші і «ходові». На столі вони розлітаються швидше будь-якої іншої, навіть найпікантнішою закуски. Особливо, якщо заправити їх ароматним маслом і подкрошить лука.

Автор ролика пропонує вам свій рецепт. Приємного перегляду!

У сезон грибів, особливо гостро постає питання про їх проектуванні. Крім смаження з картоплею або грибного супу відразу після збору, потрібно подбати і про зимівлі. Адже коли наступають похмурі зимові дні, особливо сильно хочеться літніх принад.

Маслюки я намагаюся заготовляти кожен рік. Особливо люблю мариновані або солоні. Але якщо часу мало, можна просто заморозити їх про запас. Також смачно посмажити їх в олії і зберегти в баночках. Потім зручно дістати їх і відразу ж використовувати, адже вони вже готові.

Забирайте статтю собі в соціальні мережі, щоб не втратити. Заходьте до нас частіше! До швидких зустрічей!