Варення з жимолості — прості рецепти смачного десерту

Жимолость – дуже смачна, корисна ягода. Рано починає плодоносити, на початку літа. Її, неодмінно, потрібно їсти в свіжому вигляді. Але термін придатності у зібраних плодів – не більше 2 днів. Тому, залишки обов’язково потрібно переробити, поки вони не зіпсувалися.

Що ж робити з жимолостю? Звичайно ж, варення! Воно виходить дуже смачним і ароматним. Особливо взимку, коли організм занудьгував за літнім достатку ягід, такий десерт допомагає підняти настрій, а разом з ним імунітет!

Ми з вами вже готували варення з вишні, а також малинове варення. Так і яблучне.

Сьогодні ж, я зібрала для вас найцікавіші, прості, смачні рецепти варення з жимолості. Якщо у вас росте такий кущ, то обов’язково зваріть з його плодів варення. Але не варто забувати, що жимолость буває неїстівна. Обов’язково уточніть це перед використанням!

1. Класичний рецепт варення з жимолості

Варення можна зварити з додаванням води, а можна без неї. Зараз ми розглянемо рецепт тільки з ягід і цукру. Такий десерт виходить густіше. Так як варити ми його будемо зовсім недовго, збережеться цілісність ягід і їх смак.

Інгредієнти:

  • Кілограм ягід у відбірному вигляді
  • Кілограм цукрового піску

Приготування:

1. Жимолость промити і обсушити від вологи. В одній порції допускається використовувати різну ступінь зрілості – як стиглі ягоди, так і не дуже.

2. У підготовленому вигляді засипати її цукровим піском і трохи розмішати. Прибрати в холодильник або інше прохолодне приміщення приблизно на 5 годин. Це потрібно для того, щоб ягода «подружилася» з цукром.

3. Тепер встановити на плиті, включити вогонь. Як тільки все закипить, проварити 5 хвилин. Піну зняти, а каструлю після цього прибрати з плити. У прохолодному місці залишити каструлю годин на 8 або навіть на ніч. Тільки не розміщуйте гаряче варення в холодильник!

4. Тепер знову встановити на плиту. На цей раз, після закипання варити 15 хвилин на слабкому потужності. Потім охолодити і тільки потім розкласти по стерильним банкам. Закрити їх, прибрати на зберігання.

2. Рецепт варення з жимолості з водою

Дуже простий рецепт. Готується зовсім не складно. Однак, знадобиться час на наполягання. Але проблем це не складе, адже ягоди будуть настоюватися без вашої допомоги. Пропоную взяти собі в скарбничку такий рецепт.

Інгредієнти:

  • Кілограм ягід
  • 1,2 кілограма цукрового піску
  • 200 мілілітрів води

Приготування:

1. Жимолость старанно відібрати, прибираючи сміття і зіпсовані плоди. Добре промити і обсушити на серветці.

2. У каструльку налити воду, розмішати тут цукор. Включити плиту і закип’ятити сироп. Тепер помістити сюди ягоди. Помішуючи, дочекатися повторного закипання. Як тільки маса скипить, зняти з вогню. Залишити годин на 8, щоб жимолость просочилася сиропом. Можна, до речі, залишити до ранку. Тільки прибирайте в прохолодне місце.

Таке наполягання допоможе ягодам не розвалюватися в процесі подальшої варіння і зберігання. Вони будуть цілими і соковитими.

3. Знову закип’ятити варення. На цей раз, після моменту закипання, варити приблизно 20 хвилин, на маленькому нагріванні. Якщо буде піна – її прибрати. Зняти з плити і залишити для охолодження. Після цього розкласти по чистим банкам, бажано простерилизованным. Закупорити кришками і прибрати на зберігання.

Таке варення можна їсти відразу або зберегти в холодильнику або підвалі всю зиму і навіть довше.

3. Як зварити варення з жимолості П’ятихвилинка

Готується такий десерт швидко і просто. Завдяки тому, що термічна обробка недлительная, ягоди збережуть максимум користі і смаку. Спробуйте!

Інгредієнти:

  • Кіло добірних ягід жимолості
  • Кіло цукрового піску

Приготування:

1. Головне – добре відібрати ягоди. Прибрати все зайве (сміття, листя і зіпсовані плоди). Помістити в друшляк, промити під проточною водою. Якщо водопроводу немає, можна промити в тазику кілька разів. Потім злити всю рідину, а ягоди висушити після миття на серветці.

2. Помістити в чашу блендера або подрібнити їх у мисці занурювальним. При цьому треба додати приблизно третина цукрового піску. Ягоди потрібно подрібнити з ним. Коли маса стане однорідною, перелити її в каструльку.

3. Всипати решту цукровий пісок. Постійно помішуючи, щоб він швидше розійшовся, довести до повноцінного закипання. Після цього проварити рівно 5 хвилин. Відразу зняти з плити.

4. До цього моменту варення вже повинні чекати стерилізовані баночки з кришками. Щільно розподілити масу і закупорити. Поставити на рушник горловинами вниз і тепло вкрити. Вони повинні повільно охолонути, приблизно одну ніч.

4. Варення з жимолості без варіння і стерилізації

Процес варіння забирає у ягід велику частину корисних речовин і натурального смаку. Що б їх максимально зберегти, пропоную вам такий рецепт. У цьому випадку, знадобиться більше цукру по співвідношенню до жимолості. Менше додавати не можна, щоб заготовка простояла довго.

Зберігають такі банки виключно в холодильнику або іншому холодному місці, де температура не перевищує 5 градусів тепла. Місце зберігання не повинно висвітлюватися сонячним світлом.

Інгредієнти:

  • Кілограм відбірної жимолості
  • 1,4 кілограма цукрового піску або пудри

Приготування:

1. Попередньо потрібно відібрати плоди від сміття, зіпсованих примірників. Допускається використовувати як стиглі, так і злегка недоспелые ягода. Добре вимити їх, потім злити рідину, а жимолость обсушити.

2. Обсушувати їх потрібно обов’язково. Інакше зайва рідина зробить масу рідині, а цього ми не хочемо. Це просто зробити, виклавши їх рівним шаром на рушник або паперову серветку. Теж зверху накрити, трохи протерти, без зусилля.

3. Тепер масу потрібно довести до однорідності. Можна скористатися м’ясорубкою або зробити ягідне пюре блендером. Це не важливо. Головне – результат.

4. Всипати цукровий пісок і ретельно все розмішати. Якщо є можливість, краще, звичайно, використовувати пудру. Вона швидше розчиниться в масі, варення буде однорідним, без піщинок. Її можна зробити своїми руками, промолов цукор в блендері.

5. Банки обов’язково використовувати чисті і стерилізовані. Закочувати під ключ не варто. Я використовую звичайні капронові кришки. Прибрати в холодильник, бажано ближче до дальньої стінки. Тут воно простоїть всю зиму або навіть довше.

5. Покроковий рецепт варення з жимолості з полуницею

Жимолость, при варінні варення часто поєднують з іншими інгредієнтами. Наприклад, вона вдало поєднується з цитрусами або одягають, бананами, полуницею або суницею. Цей рецепт ми розглянемо в союзі з полуницею. Співвідношення ягід один до одного ви можете підбирати самостійно, виходячи зі своїх смакових уподобань або наявності ягід.

Інгредієнти:

  • Ягоди – 1 кілограм в будь-якій пропорції, наприклад 50/50
  • Кілограм цукрового піску

Приготування:

1. Полуницю добре відібрати. Так як ця ягода має дрібні пори, то її можна замочити на годинку у воді. Так усе сміття – пил або бруд – вийдуть і осядуть на дно. Потім, за необхідності, її можна нарізати.

2. Жимолость теж відібрати, прибрати ті ягоди, які не згодяться для варіння. Промити і обсушити.

3. Полуницю теж обсушити, з’єднати їх з жимолостю в одній каструлі. Засипати цукровим піском і розмішати. Залишити в такому вигляді приблизно на 5 годин. Іноді я замішую їх ввечері і прибираю в холодильник до завтра. Якщо ягоди полуниці були різані, то цукор розійдеться швидше.

4. Поставити на плиту і включити нагрівання. На повільній потужності, довести ягоди до кипіння. Потім вимкнути вогонь, а масу залишити на 10 хвилин. Так повторити 3 рази.

5. В третій раз відставляти масу вже не потрібно. Після закипання варити потрібно хвилин 10 або 15, до готовності і бажаної консистенції.

6. Тим часом, простерилізувати банки. Розкласти ягідний десерт доверху по банках, закупорити. Вистелити на столі чи підлозі рушник (куртку, плед, стару шубу), розставити їх шийками вниз. Накрити зверху і залишити годин на 8. Потім перенести в комору або холодильник.

6. Готуємо варення з жимолості без цукру на фруктозі

Якщо вам протипоказаний цукор або просто віддаєте перевагу щось менш калорійне – цей рецепт для вас. Таке варення виходить більш світлим. Крім того, фруктоза яскравіше підсилює натуральний смак ягід. Є і мінус – зберігається такий десерт тільки в холодильнику, 3-4 місяці.

Інгредієнти:

  • Півкіло жимолості
  • Склянку чистої води
  • 350 грам фруктози

Приготування:

1. Воду закип’ятити, розчинити тут фруктозу і знову дочекатися скипання. Потім відправити сюди добірну, промиту ягоду.

2. Помішуючи, дочекатися, поки маса повноцінно закипить. Після цього, прибираючи пінку, проварити близько семи хвилин.

3. Зняти з плити, дати повністю охолонути.

4. Тим часом, підготувати чисті стерильні банки. Розкласти по них наше смачне варення, відразу герметично закупорити. Прибрати в холодильник.

Є його можна відразу. Але можна зберегти на зиму. Правда, фруктоза – не дуже сильний консервант, на відміну від цукру. Тому, заготівлю варто зберігати не більше 4 місяців.

7. Відео – Варення з жимолості на швидку руку

Автор цього ролика пропонує свій рецепт варення з жимолості. Він дуже простий. Варення таке виходить дуже смачним. Дотримуйтесь покроковому опису та рекомендаціями автора. Тоді у вас все вийде!

Приємного перегляду!

Жимолость – дуже смачна, корисна ягода. Наївшись її вдосталь, обов’язково подбайте про зимівлі – наварите смачного варення. Приготувати його дуже просто. Існує кілька варіантів його приготування.

Способи приготування варення з жимолості можна умовно розділити на 3 види:

  1. Варка, настоювання і знову варіння;
  2. Варка без настоювання (відразу в банки)
  3. Перетиранню з цукром, без варіння

Сьогодні я підібрала для вас найпростіші рецепти варення з жимолості на зиму. Вибирайте будь-який, а краще спробуйте кожен.

Забирайте статтю собі в соціальні мережі. Нехай вона завжди буде під рукою. Заходьте до нас частіше, адже за планом ще багато смачного і цікавого!

Бажаю вам успіхів! До швидких зустрічей!