Варення зі слив — рецепти різних способів приготування

Сливове варення – дуже смачне ласощі, яке можна заготовити про запас на зиму. Зараз якраз сезон збору фруктів і ягід. Хазяєчки клопочуться над заготовками. Якщо вам вдалося зібрати відро слив або купити хороші на ринку, то ця стаття для вас!

Тут я зібрала самі смачні і прості способи сливового варення. Вони різноманітні за способом приготування. У деяких випадках, розрізняються вони і по складу. Кількість цукру я завжди регулюю по ситуації. Додаю приблизно 1:1.

Але в деяких випадках, коли фрукти були кисловаты, то можна додати на кілограм слив 1,2 кілограм цукрового піску. Але можна приготувати його зовсім без цукру. Детальніше прямо зараз!

Також подивіться статтю варення з слив без кісточок, написану раніше.

1. Густе варення з слив без цукру

Таке варення називається леквар. У Закарпатті, звідки ми і запозичили цей рецепт, його варять 12-14 годин безперервно, часто помішуючи. Повидло виходить дуже густим. Але варити його так довго важко в домашніх умовах. Тому, пропоную готувати його в 3-4 варіння.

Інгредієнти для отримання кілограма повидла:

  • 5 кілограм очищених злив

Для цього десерту підійдуть фрукти сорти Бистрицька або Угорка.

Приготування:

1. Сливи звільняємо від кісточки. Якщо на плодах є невеликі ураження гниллю або іншими подпорченностями, то можна просто зрізати їх, з гарним запасом на неушкоджену частину. Сильно зіпсовані без роздумів викидаємо. Не концентруйте увагу на рівності часточок, адже вони потім все одно розваряться і втратять форму.

2. Укладаємо їх у чисту каструлю з товстим дном і стінками. Включаємо нагрівання. Якщо соковиті фрукти, то води можна не додавати. В іншому випадку, можна трохи підлити. Після скипання проваримо масу півтора-два години. Потім вимкнемо її і залишимо у спокої приблизно на добу.

3. Тепер знову повертаємо її на плиту. На цей раз будемо варити вже годину-півтора, часто помішуючи. Знову вимикаємо і залишаємо ще на добу.

4. На третій день знову кип’ятимо варення. Уварюють його до бажаної консистенції. Якщо вам здасться, що трьох варок вам мало, можна знову залишити масу до наступного дня, а потім повторити варіння.

5. Розфасовуємо по стерильним банкам остигле повидло. Накривати кришками відразу не потрібно. Залиште їх на сонечку або просто на кухонному столі, поки не утвориться подсохшая скоринка. При цьому краще прикрити марлею, щоб на поверхню не лягала пил. Закрити капроновими кришками і зберігати в прохолодному, темному місці.

2. Простий рецепт варення з слив

Я вважаю цей рецепт самим простим, так як вариться варення в один прийом. Не треба наполягати масу цілодобово кілька разів. Пропоную спробувати.

Інгредієнти:

  • Кілограм слив в очищеному вигляді
  • Кілограм цукрового піску

Приготування:

1. Сливи добре миємо, відбираємо всі зіпсовані, викидаємо їх. Розрізаємо на 2 частини, видаляємо кісточку. Можна нарізати на половинки кілька частин, за бажанням.

2. Кладемо в посуд для варіння.

3. Якщо ви запланували варку за день, то краще засипати фрукти цукром на ніч. Це необов’язково, але потім воно звариться швидше. Якщо використовуєте багато ягід, то краще пересипати шарами – слива-цукор-слива-цукор і так далі. Якщо 1-2 кілограми, то можна просто засипати цукром і потрясти посуд. Залишити на столі до наступного дня. Якщо в приміщенні спекотно, можна прибрати в холодильник.

4. Зранку ставимо на плиту. Як тільки вміст закипить, проваримо до бажаної консистенції.

Я перевіряю сироп на готовність. Капаю його на плоске блюдечко. Зубочисткою або виделкою поділяю крапельку на 2 частини. Якщо в цю ж секунду краю знову не зійдуться, то можна вимикати.

5. Розкладаємо по стерилізованим банкам, до самого верху. Закрутити чистими кришками. До остигання ми їх перевернемо і тепло вкриємо. Потім зберігаємо в підвалі.

3. Варення зі сливи без кісточок Пекмез

Пекмез (бекмес) – слово-турецького походження, яке означає згущений сік (сироп) фруктів, ягід, овочів. Найчастіше зустрічається пекмез з винограду, яблук, плодів ріжкового дерева.

У Сербії густе сливове варення називають Пекмез. Але тільки те, яке містить мінімальну кількість цукру. Деякі не кладуть його зовсім. Але класичний рецепт передбачає 300 грам цукру на кіло фруктів. Серби варять його прямо на вулиці, використовуючи велику кількість інгредієнтів. На це йде майже весь день. Я пропоную вам полегшений варіант такого варення.

Інгредієнти:

  • 750-1000 грам цукрового піску
  • 2,5 кілограм очищених злив

Приготування:

1. Добірні сливи ретельно промиваємо. Відокремлюємо від кісточки.

2. У посуд для подальшої варіння викладаємо ягоди. Додаємо цукровий пісок. Можна змінювати його кількість в залежності від ступеня солодощі злив. Щоб прискорити процес виділення соку і розчинення цукру, подомнем сливу з піском руками. Залишаємо години на 3, а краще на всю ніч. Або ж, якщо робите це вранці, можна залишити до вечора.

3. Тепер ставимо на плиту. Чекаємо закипання на високій потужності, щоб прискорити процес. Після цього зменшуємо потужність. Перший час кипіння буде наростати пінка, від неї обов’язково позбавляємося. На невисокій потужності проварюємо масу хвилин 1-1,5 години чи навіть більше. Маса повинна загуснути, ягідки розваритися в пюреобразное стан.

Чим густіше варення, тим активніше вона «стріляє» при кипінні. Тому, будьте обережні!

4. Банки перед готовністю варення вже повинні бути підготовлені – промиті та простерилізовані. Кришки можна просто обдати окропом. Розкладаємо масу доверху і герметично закрити. Поки вони ще гарячі, перевертаємо їх на рушник, тепло закутуємо, залишаємо до наступного дня. Потім переносимо в комору.

4. Рецепт варення зі сливи з кісточкою і корицею

Хочете заготовити варення з цілих, злив неочищених? Тоді цей рецепт для вас! Готується дуже просто, без особливої мороки. Головне, добре перебрати плоди, переконавшись, що немає зіпсованих. А для аромату пропоную додати корицю, але це необов’язково.

Інгредієнти:

  • 5 грам меленої кориці
  • 900-1000 грам цукрового піску
  • Кілограм сливи відбірної

Приготування:

1. Добре перебираємо сливу. Для цього рецепта краще брати щільні плоди, не перестиглі. Їх ретельно промиваємо й обсушуємо. На кожній зливі робимо кілька проколів шпажкою. Додаємо цукровий пісок. Потрясем ємність, щоб він добре розійшовся. Лишаємо в такому вигляді годинника на 6 або більше.

2. Тепер переміщуємо ємність з фруктами на плиту. На максимальному вогні чекаємо, коли маса закипить. Після цього проварюємо 15 хвилин. Обов’язково видаляємо піну. Вона буде наростати практично весь час варіння. Потім знімаємо з плити і відставляємо приблизно на 6-12 годин.

3. Знову встановлюємо варення на вогні. На цей раз, з моменту закипання проварюємо вже 20 хвилин. До цього моменту вже потрібно простерилізувати банки з кришками. Щільно розподіляємо масу, доверху. Потім герметично закорковуємо. Остигати варення повинно кришками вниз, під ковдрою. На це йдуть майже добу. Потім зберігаємо в коморі/холодильнику.

5. Сливове варення з какао і ваніліном

Зливу відмінно поєднується з шоколадом. Пропоную вам такий рецепт варення. Можна додати сюди шоколад без добавок або какао. Спробувавши ложечку такого варення, зупинитися вже неможливо. Спробуйте самі!

Інгредієнти:

  • 2 кілограми очищених підготовлених злив
  • 3 столові ложки сухого какао
  • Кілограм цукрового піску
  • На кінчику ножа ванілін (за бажанням)

Приготування:

1. Добірну сливу очищаємо від кісточок. М’ясорубкою або подрібнюємо блендером її до пюре. Але якщо ви хочете зварити варення з шматочками фруктів, то можна не подрібнювати. У цьому випадку, цукром треба засипати сливу і залишити на ніч.

2. Якщо ж ви запланували однорідне варення, то відразу можна переходити до варіння. В сливове пюре розмішуємо цукровий пісок і просіваємо сюди какао. Додаємо ванілін. Ставимо на плиту, чекаємо закипання.

3. Тепер, коли маса закипіла, проваримо її 20-40 хвилин, до бажаної густоти, часто перемішуючи. Вона буде темніти і густіти з часом варіння.

4. Поки вона вариться, паралельно простерилизуем банки з кришками, будь-яким зручним способом.

5. А тепер, коли маса уварилась до потрібної консистенції, розкладаємо її по банкам. Герметично закорковуємо і залишаємо на рушник кришками вниз, тепло укутавши. Нехай вони постоять в такому вигляді приблизно добу. Тоді вони охолонуть, можна буде прибирати їх у погріб.

6. Королівське варення зі слив з горіхами і імбиром

Це, мабуть, самий пікантний, оригінальний рецепт сливового варення. Ми додамо сюди горішки і спеції. Тому він і носить назву «Королівський». Адже таке варення дуже смачне!

Інгредієнти:

  • 2 кг слив, очищених від кісточок
  • 150 грам ядер волоського горіха
  • Кілограм цукрового піску
  • 150 грам лісових горіхів (очищених)
  • 2 чайні ложки кориці
  • Половина чайної ложки меленого мускатного горіха
  • Чайна ложка сухого імбиру

Приготування:

1. Сливи добре промиваємо, видаляємо кісточки. Пюрируем блендером або пропускаємо через дрібну решітку м’ясорубки.

2. Виливаємо масу в каструлю, додаємо цукор, помішуючи, чекаємо закипання. Потім варимо 10 хвилин, на невеликому кипінні. Додаємо всі заготовлені спеції. Але якщо ви не любите ту або іншу, можна виключити такий пункт зі складу зовсім.

3. Все старанно вимішуємо. Відразу додаємо горіхи. Їх можна роздрібнити або використовувати цілі ядра.

4. Розмішуємо і знову чекаємо закипання. Варимо ще 10 хвилин з цього моменту.

5. Готову масу розподіляємо по стерильним баночках. Щільно закорковуємо і перевертаємо кришками вниз. Тепло закутуємо. На наступний день можна переносити в комору.

7. Відео — Не варення, а краще! Конфітюр з слив

У цьому відео показано і докладно розказано, як приготувати дуже смачний конфітюр, а не варення (хоча конфітюр теж варення). Причому цукру кладемо в два рази менше, що в загальному-то корисно.

Приємного перегляду!

Із слив варення виходить дуже смачне. Взимку ми п’ємо з ним чай. Також можна використовувати як начинку для різних випічок, якщо рецепт без кісточки. Одним словом, застосування знайдеться в будь-якому разі! Головне наварити побільше такого ласощі, поки зливу ще плодоносить.

Забирайте рецепти собі в закладки або соціальні мережі. Нехай вони завжди будуть на озброєнні у вас і ваших друзів. Адже експериментувати, пробувати щось нове, це завжди здорово. Я, наприклад, завжди заготовляю різноманітне варення, щоб близькі не занудьгували за чаюванням.

Заходьте до нас частіше! Попереду ще багато смачного і цікавого! До швидких зустрічей!