6 рецептів приготування класичного горохового супу

Гороховий суп є одним з основних супів російської кухні, також як розсольник або збірна м’ясна солянка. У більш ранні часи його в основному варили пісним. Зараз же всіляке різноманітність м’ясних продуктів, дозволяє додавати все, що вам подобається. Рідко хто не любить цей суп. По-перше він дуже смачний навіть пісний, по-друге, він дуже ситний, по — третє він малокалорійний, звичайно якщо не покласти в нього жирну свинину або копчену ковбасу. Давайте приготуємо його за кількома різними рецептами.

Як приготувати гороховий суп — рецепти з фото покроково

Смачніше всього гороховий суп виходить з копченостями, будь то реберця або ковбаса. Ось з ними і ми приготуємо . Ну і звичайно пісний суп. Зараз без нього нікуди, та й смачний він, переконайтеся самі.

Меню:

  1. Рецепт горохового супу
  2. Гороховий суп з копченими реберцями
  3. Пісний суп гороховий
  4. Гороховий суп з копченостями
  5. Відео — Гороховий Суп з м’ясом
  6. Відео — Гороховий суп пюре
  1. Рецепт горохового супу

Інгредієнти:

  • Сухий горох — 1 склянка
  • Цибуля — 1 середня головка
  • Морква середня — 1 шт.
  • Часник — 1 зубчик
  • Будь-які копченості — 200 р.

Приготування:

1. Горох перебрати, можна промити і залити холодною водою на ніч при кімнатній температурі.

2. Вранці горох промиваємо і заливаємо півтора літрами холодної води. Горох ставимо на вогонь, доводимо до кипіння. Поки не солимо.

3. Не забудьте на початку кипіння зняти піну. Знімаємо піну, закриваємо кришкою і при повільному кипінні варимо горох до м’якості. Час варіння залежить від виду гороху, але в середньому це 1 годину.

4. Цибулю нарізаємо дрібними кубиками, моркву нарізаємо соломкою або натираємо на терці. Дрібно нарізаємо часник, попередньо його можна розчавити плоскою стороною ножа. Копченості нарізаємо на зручні вам шматочки.

5. З копченостей зрізаємо трохи шматочків жиру і вытапливаем його на сковороді. Жир намагайтеся зрізати тонкими шматочками, щоб він потім не відчувався окремо, а практично весь вытапливался. Замість жиру можете налити трохи рослинного масла.

6. Жир трохи витопився, викладаємо до нього нарізані копченості. Ступінь засмажки вибирайте самі. Можете засмажити сильно, до хрускоту, можете злегка підсмажити, можна підсмажити, щоб злегка витопився жир, загалом, дивіться самі. У кожному варіанті, це буде новий смак.

7. Додаємо цибулю і обсмажуємо його пару хвилин до прозорості.

8. Відправляємо до копченого і цибулі моркву. Будемо обсмажувати до тих пір, поки морква з цибулею у нас злегка подзажарятся.

9. В кінці додаємо зубчик нарізаного часнику. До речі овочі можна обсмажувати окремо від копченостей. Вийде також інший смак.

10. Зажарка готова, горох розварився. До речі, якщо у вас горох вперто не бажає розварюватися, буває і таке, додайте при його варінні чверть чайної ложки соди і все буде в порядку. Викладаємо зажарку в суп.

11. Солимо суп і будемо готувати приблизно 20-25 хвилин.

12. За п’ять хвилин до кінця варіння додаємо пару лаврових листочків і дамо поваритися ще 5 хвилин.

Наш суп готовий. Подаємо з грінками або сухариками і зеленню.

Приємного апетиту!

  1. Гороховий суп з копченими реберцями

Інгредієнти:

  • Морква — 2 шт.
  • Цибуля — 1 шт.
  • Картопля — 5 середніх картоплин
  • Горох — 300 р.
  • Ребра — 500 р.
  • Сіль
  • Перець
  • Лавровий лист
  • Зелень

Приготування:

1. Горох промити і замочити. Вода повинна бути вище гороху сантиметрів на 5. Ставимо на ніч при кімнатній температурі. Якщо немає часу поставте на пару годин. Якщо ще менше часу, поставте на 15 хвилин, а при варінні додайте чверть або половину ложки соди. В залежності від кількості води та гороху.

2. З гороху відстояну воду зливаємо і промиваємо холодною водою, щоб не йшов крохмаль з гороху.

3. Звичайно, ви вже промивали його перед тим, як замочити, але другий раз промити не зашкодить. Це прибере всі сторонні частинки. Даємо гороху стекти. Подивіться, який гарний, чистий, великий і м’який став горох.

4. Беремо 5-літрову каструлю, наливаємо близько 3,5-4 літрів води і висипаємо туди горох. Закриваємо кришкою і ставимо на вогонь, щоб він почав варитися. Доводимо до кипіння і зменшуємо вогонь до нижче середнього, лише б горох потихеньку кипів.

5. Нарізаємо картоплю невеликими шматочками і поки заливаємо холодною водою, щоб не почорнів і поки відставляємо в сторону.

6. Ріжемо цибулину навпіл, потім розрізаємо кожну половинку на 2 частини. Нарізаємо тонкими пластинками.

7. Морква також розрізаємо навпіл, потім ще на дві частини і нарізаємо такими чверть кільцями як і цибуля. Ви можете протерти моркву на тертці або нарізати кільцями. Як вам подобається.

8. На сковороду наливаємо трохи олії, чекаємо поки вона нагріється і відправляємо туди поки цибуля, як би розминаючи його в руці, щоб він розділився. Цибуля сильно зазолотиться не має. Він повинен стати м’яким і все. Але якщо ви любите засмажену цибулю, то на здоров’я.

9. Зверху цибулю посипаємо свіжомеленим чорним перцем або сумішшю перців. При смаженні це додасть луку витончений аромат і смак. Посипайте перцем, коли цибуля тільки почне смажитися.

10. Коли цибуля стане м’якою, додаємо моркву. Все перемішуємо. Вогонь можете зменшити і обсмажувати помішуючи кілька хвилин. Морква у вас залишиться трохи твердою, нічого страшного.

11. До супу ми приготували копчені реберця.

12. Там де проходить реберце відрізаємо по його товщині, а між ребрами, де м’ясо, відрізаємо не досить тонку пластину і розрізаємо її вздовж. Знову ж таки, ви можете нарізати так, як вам подобається, але не ріжте дуже товсто.

13. Зверху моркви, на сковороду викладаємо реберця. Їх потрібно обсмажити з морквою, щоб вони схопилися з двох сторін, щоб сало, яке на реберцях початок випаровуватися, нудитися.

14. Коли реберця злегка обжарились з одного боку, потрібно їх перевернути. Можна перевернути тільки одні реберця, а можна перемішати весь вміст відразу. Реберця готові з двох сторін, можна вимкнути вогонь і відставити реберця поки в сторону.

15. Коли горох закипів, потрібно обов’язково зняти піну. Та й взагалі, протягом усього приготування супу, піну треба постійно знімати, по мірі її освіти, щоб суп був світлий.

16. Коли горох звариться, ви можете спробувати, зазвичай досить 25-40 хвилин, додаємо до нього картоплю. Тепер потрібно посолити, кинемо кілька горошин чорного перцю, пару листочків лаврушки.

17. Тепер будемо робити грінки. Батон, можна вчорашній, нарізаємо нетовстими скибочками, а потім нарізаємо їх квадратиками. На деко кладемо пергаментний папір, висипаємо нарізані шматочки хліба і ставимо в духовку засушити до гарного кольору.

18. Нарізаємо зелень.

19. Коли картопля повністю зварився, викладаємо в суп нашу зажарку з ребрами. Проварюємо ще хвилин 10, щоб морква в засмажки повністю зварилася.

20. Наш суп готовий. Подається такий суп з сухариками. Подаються вони прямо в тарілку, але вдома кожен може насипати собі.

21. Посипаємо зеленню, ну от тепер повністю готовий і оформлено. Краса.

Приємного апетиту!

  1. Пісний суп гороховий

Інгредієнти:

На каструлю в 3.5 л. вам знадобиться:

  • Сухий горох — 400г.
  • Картопля — 3 шт. маленької картоплі
  • Цибуля — 2 маленьких головки цибулі
  • Морква — 1 середня
  • Петрушка — 40-50 р.
  • Кріп — 40-50 р.
  • Часник — 1/2 головки
  • Сіль, олія, лавровий лист, червоний гострий перчик.
  • З спецій: сухого листя фіолетового базиліка, чабер (можете замінити чебрецем, майораном).

Приготування:

1. Кілька раз промиваємо горох холодною водою. Закладаємо в каструлю. Наливаємо в каструлю води, не доходячи до бортика пару сантиметрів. Треба залишити місце, щоб коли суп буде кипіти, не вихлюпувався назовні. Обов’язково перемішайте горох, він може прилипнути до дна. Варити на середньому вогні, не закриваючи кришкою.

2. Очищаємо і моєму овочі. Цибуля прокручуємо в блендері на дрібні шматочки, не в пюре. Ви можете дрібно нарізати ножем.

3. Моркву натираємо на тертці, але якщо вам подобається, можете теж нарізати ножем, або кубики, або кружечки.

4. Зелень очищаємо від великих жорстких стебел і дрібно нарізаємо.

5. У нас в каструлі вже почала з’являтися піна. Її треба обов’язково зняти і також знімати в процесі приготування кожен раз, коли вона буде з’являтися. Знімайте піну до початку сильного кипіння. Коли суп закипить, зменшіть вогонь до нижче середнього. Лише б суп потихеньку кипів.

6. Чекаємо коли звариться горох. Точний час сказати важко, тому що це залежить від багатьох факторів, в тому числі від самого гороху. Орієнтовно, через 30 хвилин починайте пробувати. Горох повинен стати м’яким. Отже горох у нас закипів, знімаємо піну, солимо, закриваємо кришкою, обов’язково з дірочкою або не прикривайте щільно, щоб був вихід пару. Зменшуємо вогонь і залишаємо варитися.

7. Хвилин через 10-15 пробуємо горох, якщо він зварився додаємо нарізану кубиками картоплю. Закриваємо кришкою і варимо до готовності картоплі.

8. На сковороду наливаємо десь пів сантиметра рослинного масла, даємо розігрітися і викладаємо цибулю. Обсмажуємо цибулю до рум’яності.

9. Коли цибуля готова, викладаємо до нього моркву. Виклали моркву, трохи присоліть, щоб морква дала сік. Вогонь ставимо нижче середнього, якщо у сковороди тонке дно і на середній, якщо товсте. Гарненько обсмажуємо, в середньому 4-5 хвилин. Обсмажуйте до тих пір, поки морква стане такою м’якості, яку ви любите.

10. Перевіряємо картопля, він практично готовий. Викладаємо нашу зажарку в суп. Даємо прокипіти ще пару хвилин додаємо спеції.

11. Видавлюємо весь часник в окрему чашку, листя сухого базиліка перетираємо руками в порошок, щоб він був якомога дрібніше, поки на окреме блюдечко. Якщо немає листя покладіть порошок базиліка. Але звичайно листя додає особливий аромат. Всі спеції додаємо в суп. Висипаємо базилік, кладемо листочок або два лаврушки, якщо любите гостре, гострий перчик прямо роздушіть пуками, якщо сушений або дрібно наріжте якщо сирий. Відразу вимийте руки, а то можете ненавмисно витерти очі і от тоді будете довго плакати. Чабер або майоран, або чебрець додаємо на кінчику ножа. Викладаємо часник.

12. Зменшуємо вогонь, пробуємо суп на сіль, на перець. Останнє що ми додаємо, це зелень. Трохи залишимо зелені для прикраси. Заважаємо. Накриваємо кришкою. Вимикаємо вогонь. Через 5-10 хвилин можна подавати.

Суп готовий.

Розливаємо по тарілках, прикрашаємо трохи зеленню і подаємо.

Пісний -але смачний!

Приємного апетиту!

Хотілося б почути вашу думку про супах. Діліться, пишіть коментарі. Буду вдячний.

  1. Гороховий суп з копченостями

Інгредієнти:

Приготування:

1. Зелений горошок ретельно промиваємо і заливаємо холодною водою години на два. Найзручніше замочувати горох на ніч. Готовий горох викладаємо в каструлю і заливаємо холодною водою. Відправляємо на вогонь.

2. Картоплю миємо, очищаємо від шкірки, знову миємо й нарізаємо на кубики або як вам подобається.

3. Копчену ковбасу також нарізаємо кубиками або брусочками, як вам подобається.

4. Тим часом горох закипів. Знімаємо піну і варимо 30-50 хвилин, щоб горошок розварився.

5. Поки вариться горох готуємо зажарку. У сковороду наливаємо олію, розігріваємо, викладаємо дрібно нарізану ріпчасту цибулю і натерту на тертці моркву. Перемішуємо і обсмажуємо до м’якості овочів, хвилин 5-7.

6. Горох у нас розварився, додаємо картоплю і варимо до готовності картоплі.

7. По готовності картоплі, викладаємо в суп засмажені цибулю і моркву, нарізану копчену ковбасу, 2-3 лаврового листа, солимо, перчимо. Доводимо до кипіння і варимо 10 хвилин на невеликому вогні.

8. Додаємо рубаний кріп, прокип’ятимо ще хвилину і відключаємо вогонь.

Гороховий суп з копченостями готовий.

Приємного апетиту!

  1. Відео — Гороховий суп з м’ясом

  1. Відео — Гороховий суп пюре

Приємного апетиту!