Шоколадна дзеркальна глазур

Шоколадна дзеркальна глазур — універсальне гарне покриття для торта. Тут детальний рецепт з фото. Заходьте, готуйте!

Шоколадна глазур зовсім необов’язково повинна бути матовою, якою ми її собі уявляємо, згадуючи вид шоколадної плитки або цукерки. Дзеркальна шоколадна глазур блищить і переливається на світлі, притягаючи захоплені погляди! У цій статті я напишу її рецепт.

Дзеркальна шоколадна глазур надає зовнішній лиск кондитерським смакотою. У класичному кольорі темного шоколаду ваш торт буде виглядати дуже благородно!

До того ж глазур, приготована за цим рецептом, не тане при кімнатній температурі, отже, торт легко зможе витримати транспортування і не потекти!

Краще всього вона виглядає на муссовых тортах, я покривала їм торт Три шоколаду, рецепт якого ви знайдете, натиснувши на назву. Там все дуже докладно написано, заходьте та використовуйте рецептом.

Якщо у вас торт бісквітний, тоді поверхню і боки попередньо вирівняти кремом, який ви використовуєте і добре охолодити в морозильній камері, після покрийте дзеркальної глазур’ю в один шар і торт стане просто шикарним!

Отже, як зробити шоколадну дзеркальну глазур і як їй покрити торт в домашніх умовах рецепт з фото покроково.

Для глазурі нам буде потрібно:

  1. вершки 33% — 140 гр
  2. цукор — 200 г
  3. листової желатин — 10 г
  4. вода — 165 гр
  5. алкалізованний какао порошок — 70 гр

Примітка:

  • Какао краще взяти алкалізованний, він продається в кондитерських магазинах.
  • листової Желатин можна придбати там же.

Готуємо шоколадну дзеркальну глазур

Желатин замочіть в холодній воді і відставте в сторону для набухання. Треба сказати, що листової желатин набухає швидше ніж гранульований.

У сотейник з товстим дном влийте вершки, воду, засипте цукор і какао, поставте на плиту на середній вогонь, доведіть до кипіння, періодично помішуючи, потім зменшіть вогонь на мінімум, щоб кипіння було спокійним.

Так кип’ятіть 10-15 хвилин, потрібно, щоб глазур злегка уварилась і загусла.

Капніть трохи глазурі на лопатку і розмажте пальцем, повинен залишитися ось такий впевнений слід, значить глазур готова.

Тепер відіжміть набряклий желатин, додайте його в глазур, перемішайте і зніміть з плити.

Наступний крок — процідіть через сито. Це потрібно зробити обов’язково, щоб у глазурі не залишилося грудочок.

Дзеркальна глазур готова. Далі її можна накрити плівкою в контакт і зберігати в холодильнику до потрібного моменту. Потім розігріти до робочої температури (30-35 градусів) і використовувати для покриття тортів, тістечок, капкейків, заварних тістечок, пончиків і різних інших смаколиків.

Покриваємо торт глазур’ю

Щоб покрити глазур’ю торт, встановіть його на решітці, яку в свою чергу поставте на піддон, можна використовувати деко. На дно дека постеліть харчову плівку. На неї буде стікати зайва глазур з торта.

Потім впевненим рухом вилийте глазур на торт, добре проливаючи краю. Відразу ж спатулой розрівняйте глазур зверху торта, поки вона не застигла.

Якщо ви покриваєте торт, який заздалегідь заморозили, тоді діяти потрібно дуже швидко, тому що на холодному торті глазур майже відразу застигає і поверхня може бути нерівною.

Це вам рада з мого особистого досвіду, я використовувала глазур для муссового торта, попередньо заморожувала його кілька годин, поверхня спатулой розрівняти не встигла, тому вийшло не дуже рівно. На смакові якості це, звичайно, не впливає, але все ж)

Зайву глазур, яка скла на деко можна зібрати, перелити в миску, накрити плівкою в контакт і зберігати в холодильнику до потрібного моменту. Потім розігріти в мікрохвильовці до 30-35 градусів і використовувати знову. Вам вистачить її ще на один невеликий тортик.

Красивих вам тортів і приємного апетиту!