Щі зі свіжої капусти. Рецепт щей зі свіжої капусти зі свининою

Щі зі свіжої капусти — ну це російська класика. Взагалі щі одне із самих головних страв російської кухні. Готували їх з незапам’ятних часів, правда тоді вони дещо відрізнялися від сучасних.

В дитинстві я ходив до одного в гості. Ми звичайно, якщо були канікули, часто бовталися цілий день на вулиці і заскакивали поїсти в той будинок, з яким знаходилися поруч у даний момент. Так ось у них була російська піч.

Я пам’ятаю як його бабуся або мама діставала з печі чавунець, в ньому тоді варили борщ, спеціальним рогачем, а якщо чавунець був важкий, під нього підкладали такий ролик, щоб було легше виймати.

Наливала нам по чашках, а іноді давала в одній великій чашці, клала туди густющую як масло, сметану і ми наворачивали за обидві щоки, поки чашки не залишалися порожні. А особливо жирні щі, де жирні бляшки плавали зверху, подавали без сметани. Ми ж тоді не знали, що у людей є холестерин.

Ах…, що це були за щі! Мені тільки пару раз в житті вдалося приготувати такі ж смачні.

У попередніх статтях я давав рецепти приготування зелених щей або як їх ще називають зелений суп, класичного борщу, рецепт українського борщу, але по моєму справжні щі не тільки не поступаються борщам, а іноді навіть і перевершують їх. Хоча це дуже схожі страви.

До речі, нещодавно я заходив на сайт: «Скарбничка премудрощів», так у них там цілий список рецептів приготування щів. Зайдіть, подивіться. Підберіть що-небудь нове для себе.

Ну а ми з вами давайте готувати борщ.

Як приготувати щі з свіжої капусти покроковий рецепт з фото

Наступного разу я постараюсь написати — як готувати борщ з бараниною. Я вважаю, що з бараниною самі смачні щі. До речі бабуся і мама одного, про яких я згадував вище, завжди робили щі тільки з бараниною.

В наш час приготувати щі з баранини дуже накладно, тому ми приготуємо щі зі свинини.

Меню:

  1. Щі зі свининою з свіжої капусти
  2. Відео — готуємо смачні щі
  1. Прості, але смачні щі зі свіжої капусти

Інгредієнти:

На 4,5 літрову каструлю вам знадобиться:

  • Капуста свіжа — 400 р.
  • Цибуля ріпчаста — 200г.
  • Морква — 200 р.
  • Часник — половина головки
  • Петрушка і кріп — по 40 гр.
  • Олія соняшникова, 1 помідор(або 2 ст. ложки томатів у власному соку дрібно нарізаних).
  • М’ясо (свинячі реберця) — 1-1,2 кг
  • Сіль, перець, оцет (краще лимон)

Приготування:

1. Реберця промиємо і ставимо варитися.

2. Цибулини розрізаємо на 4 частини і далі нарізаємо соломкою. У нас вийдуть четвертинки, тонко нарізані.

3. М’ясо у нас вариться. Не забувайте зняти піну. Коли знімемо піну, вогонь робимо менше середнього, закриваємо суп кришкою і залишаємо варитися далі. Варимо до тих пір, коли м’ясо буде добре відділятися від кісточок (реберець).

4. Моркву нарізаємо тонкими кубиками. Ви можете нарізати як хочете. Навіть можете натерти на тертці. Хто як любить.

5. Капусту шаткуємо нетовстий соломкою. Знову ж, хто як любить. Можете нарізати крупніше.

6. Нарізаємо на кубики картоплю, дрібно рубаємо зелень, чистимо часник.

7. Тим часом м’ясо у нас зварилося. Дістаємо його з каструлі, викладаємо в чашку і даємо йому охолонути.

8. Поки м’ясо остигає в бульйон закидаємо нашатковану капусту. Можна додати вогонь до вище середнього. Закриваємо кришкою.

9. Капуста закипіла, викладаємо до неї картоплю. Перешкодимо. Солимо за смаком. На таку каструлю солі треба досить багато. Але не пересолити. Спочатку висипте трохи, потім додайте ще потроху, все пробуючи.

10. Всі завадили, прибираємо вогонь до середнього і залишаємо варитися.

Готуємо зажарку для щів

11. На сусідню конфорку ставимо сковороду, наливаємо олії і даємо йому розігрітися. Якщо у вас вийшов бульйон жирний, то замість рослинного масла, ви можете використовувати жир з бульйону, знявши його ложкою зверху бульйону.

12. Масло розігрілося, викладаємо в нього лук. Обсмажуємо до тих пір, поки цибуля не почне підрум’янюватися. Періодично цибулю помішуємо.

13. А поки займемося м’ясом, не забуваючи помішувати цибулю. М’ясо відокремлюємо від реберець. Відділяється воно дуже легко, так як добре проварилося. Нарізаємо м’ясо невеликими шматочками. Можна нарізати і великими.

Коли у нас немає гостей, я волію взагалі нарізати тільки розділивши реберця по одному або навіть по два, а з реберець м’ясо не зрізати. Потім витягнеш з щів реберце, візьмеш руками і обгладываешь. Смачно…!

14. Цибулю у нас підрум’янився. Додаємо до нього нарізану моркву.

15. Трохи підсолюємо, щоб морквина дала сік і перемішуємо. Смажимо, періодично помішуючи, до тих пір, поки морква не стане м’якою і теж трошки підрум’яниться.

16. Морква зарум’янилася, додаємо дрібно нарізані помідори.

Якщо у вас свіжі помідори, зробіть надріз зверху хрестом, покладіть їх в чашку, залийте окропом і витримайте 1 хвилину. Тоді ви легко зможете зняти з них шкірку. Взагалі — то досить буде одного помідора.

Якщо густа томатна паста, кладіть її половину столової ложки. не більше.

Якщо мариновані у власному соку, дрібно наріжте приблизно 2 столові ложки і додайте до моркви з цибулею. Все перемішуємо і обсмажуємо 2-3 хвилини на вогні нижче середнього.

Зажарка готова, відправляємо її в каструлю, перемішуємо і будемо варити до готовності картоплі і моркви.

Завершальні кроки приготування щів

17. Ось такі красиві щі у нас виходять. Знову спробуйте на сіль. Все має бути за смаком. Закриваємо кришкою і продовжуємо варити на невеликому вогні, лише б легенько кипіли, до готовності.

18. Знову пробуємо тепер вже на кислоту. Якщо у вас помідори були солодкі або просто вам здалося, що мало кислоти, додайте оцет. Я віддаю перевагу додавати замість оцту сік лимона. Так що якщо є, вичавте краще половинку лимона, може бути менше, пробуйте.

19. Перевіряємо готовність картоплі і моркви. Дістаємо ложкою і пробуємо ножем. Вони повинні бути м’які. Ніж повинен входити легко.

20. Викладаємо в каструлю нарізане м’ясо, висипаємо зелень. Трошки залиште для прикраси.

21. Видавлюємо сюди ж часник. Скільки, дивіться самі за смаком. Приблизно 4-5 зубчиків. Посипаємо чорним перцем за смаком. Якщо будуть діти, краще не перчити. Нехай кожен перчить у себе в тарілці.

22. Ще раз пробуємо на сіль і кислинку. Нас все влаштувало. Вимикаємо вогонь, закриваємо кришкою і даємо щам настоятися 15-20 хвилин.

Ну ось і все. Щі зі свіжої капусти готові.

Розливаємо по тарілках і подаємо на стіл. Можете прикрасити зеленню і покласти сметану. Я подаю це на стіл. А раптом хтось не хоче.

Подайте до щам сіль, перець, сметану і зелень.

Приємного апетиту!

Ну як вам щі? Поділіться в коментарях.
  1. Відео — Щі зі свіжої капусти, готуємо смачні щі

Приємного апетиту!