Компот з полуниці на зиму — 6 простих рецептів

5. Полуничний компот з лимонною кислотою на зиму

В якості підсилювача смаку та консерванти часто використовують лимонну кислоту. Приготування компотів – не виняток. Пропоную вам такий простий рецепт смачного компоту з полуниці.

Інгредієнти:

  • Повний стакан ягід;
  • Повна чайна ложка лимонної кислоти;
  • Стакан цукрового піску.

Інгредієнти розраховані на 3 літрову банку.

Склянка – 250 грам.

Полуницю зважуємо без хвостиків.

Приготування:

1.Полуницю для цього компоту потрібно брати дрібну. Якщо ж у вас велика, то знадобиться 1,5 склянки. Її, перед виміром, потрібно помити, обсушити і видалити зелені капелюшки.

2.Банки простерилізувати. Для цього підійде будь-який метод, звичний вам. Головне, щоб вони було добре прокалены. Це загартує скло перед попаданням окропу і вб’є всі непотрібні мікроби.

3.Розкласти ягоди по банкам. На них всипати цукровий пісок і лимонну кислоту. Нагадую, що інгредієнти в списку вказані на одну трилітрову банку. Якщо у вас є м’ята або меліса, то за бажанням, можете додати по гілочці в кожну банку. Це додасть додаткового аромату.

4.Закип’ятити на плиті воду. І, поки банки ще теплі або навіть гарячі, розлити по них воду. Але якщо вони вже встигли охолонути, покласти туди вертикально дерев’яну або залізну ложку. Це допоможе склу рівномірно розподілити нагрівання і не тріснути. Заливати воду потрібно під саме горлечко.

5.Після розливу відразу закатати кришками. Так як ми не будемо виробляти додаткової стерилізації, існує ризик швидкого псування продукту. Чому? Тому що ягоди не були проварені. Щоб убезпечити свої заготовки, їх потрібно перевернути на кришки, укрити ковдрою або курткою. Залишити в такому вигляді до повного охолодження. Такий процес забезпечить повільне охолодження, ягоди прогріються при цьому цілком. Це займає 12 годин або навіть добу. Потім компот зберігається в прохолодному місці.