Компот з полуниці на зиму — 6 простих рецептів

Компот з полуниці багатий вітамінами. До того ж він дуже смачний. Ні один, навіть самий вибагливий дитина, не відмовиться від стаканчика запашного полуничного компоту. Влітку, коли природа обдаровує нас своїми дарами у вигляді ягід, фруктів і овочів, саме час запастися ними на зиму.

Серед численних банок на полицях льоху, обов’язково знайдуться кілька з компотом з полуниці. Навіть якщо не вдається зібрати її багато з грядок, я купую її на ринку. Адже такий компот дуже люблять у нашій родині.

1. Компот з полуниці з м’ятою і лимоном

Пропоную вашій увазі дуже смачний напій на зиму з полуниці. Ми додамо сюди лимон і м’яту. Виходить дуже схоже на полуничний мохіто. Настійно рекомендую спробувати – сподобається всім!

Інгредієнти на одну трилітрову банку:

  • 500 грам підготовленої полуниці;
  • Гілочка свіжої м’яти;
  • Пару кружечків лимона;
  • 300-400 грам цукрового піску.

Приготування:

1.Ягоди дуже добре промити і обсушити від вологи. Прибрати хвостики. В такому, вже очищеному вигляді, розкласти їх у банки.

2.Банки не обов’язково при цьому стерилізувати. Адже вони і так пройдуть своєрідну стерилізацію. Досить старанно промити їх, бажано в розчині соди. А потім дуже ретельно сполоснути і обтрусити від води. У них розкласти ягоди. Додати чисту гілочку м’яти і пару кружечків лимона.

3.Закип’ятити воду і залити нею банки, доверху. Накрити чистою кришкою. Залишити в такому вигляді приблизно на 40 хвилин.

Щоб скло не луснуло під дією окропу, раджу встановити банку, при наливанні, на широке лезо ножа. Холодний метал дозволить нагрітися не так різко.

4.Злити воду знову в каструлю. Якщо є спеціальна насадка на горлечко банки, то зручніше за все скористатися нею. Всипати сюди цукор і розчинити його. Після скипання прокип’ятити 2-3 хвилини. Знову залити в банки.

5.Закрити кришками і відразу перевернути на них. Робіть це дуже акуратно, адже гарячий компот. Тепер треба накрити чимось теплим і залишити так до наступного дня. Зберігається компот потім в прохолоді, всю зиму і навіть довше.

2. Класичний компот з полуниці на зиму

Найбільш простий рецепт дуже смачного компоту, без стерилізації. За бажанням ви можете додати сюди інші ягоди або фрукти. Але в даному випадку ми розглянемо тільки полуничний компот.

Інгредієнти на трилітрову банку:

  • Півкіло ягід полуниці, без хвостиків;
  • Стакан цукрового піску;
  • Вода, приблизно 2,5 літра.

Приготування:

1.Якщо рецепт не передбачає стерилізації компоту, потрібно старанно підготувати банки. Спочатку їх потрібно промити в содовому розчині. Обтрусити від вологи і відправити в холодну духовку. Включити нагрів до 180 градусів і залишити на 15 хвилин.

2.За цей час треба підготувати ягоди промити їх і прибрати хвостики. Якщо вони занадто великі, можна нарізати на 2-4 частини. Покласти в гарячу банку. Вони повинні заповнити тару приблизно на третину її обсягу.

3.Залити окропом до плічок. Якщо банки були добре простерилізовані, то вони не тріснуть. Накрити чистим кришками і залишити на півгодини, до охолодження. При цьому ви помітите, що ягоди вже почнуть забарвлювати воду.

4.Рідину злити в каструлю і знову включити під нею плиту. Всипати цукровий пісок і розчинити його у воді. Коли сироп закипить, відразу ж залити його знову по банкам, до тієї ж самої позначки або навіть трохи більше.

5.Перевернути на кришки і огорнути щільною тканиною. Так вони повинні постояти всю ніч. Ранок можна прибирати в льох.

3. Компот з полуниці і суниці на зиму на 3 літрову банку

Ароматний, запашний і дуже смачний компот. Відірватися просто неможливо. Банку такого напою не затримується на столі і години. Що особливо радує. Адже він дуже корисний і дорослим, і дітям.

Інгредієнти:

  • 700 грам ягід (полуниця і суниця в будь-якій пропорції);
  • 250-грамовий стакан цукрового піску.

Інгредієнти розраховані на 3 літрову банку.

Приготування:

1.Скляну банку помити і сполоснути. Обтрусити від вологи і простерилізувати будь-яким звичним способом. Хтось робить це в духовці або над парою. Банки меншим номіналом зручно прогрівати в НВЧ-печі, буквально за 5 хвилин.

2.Ягоди промити, видалити хвостики і обтерти від вологи. Цілком покласти їх у банку. В залежності від ваших уподобань і можливостей, ви можете використовувати їх в рівній пропорції або чогось більше. Засипати піском.

Якщо ви готуєте декілька банок компоту, то всі інгредієнти множте на відповідну кількість разів.

3.Залити окропом, щойно знятим з вогню. Саме тому, щоб банки не потріскалися, важливо добре попередньо простерилізувати і заливати їх, не чекаючи охолодження.

4.Накрити кришкою і герметично закатати. Відразу ж перевернути і перевірити, не випливає сироп. Якщо все добре, укрити заготовки пледом або іншою щільною тканиною. Залишити так до ранку. Потім переносити на постійне місце зберігання.

4. Рецепт компоту з полуниць на зиму за 5 хвилин

Ще один простий рецепт смачного полуничного компоту, який не забере багато часу. Витративши хвилин 5 на баночку, взимку ви отримаєте можливість насолодитися запашним узваром. Адже в морозні дні вони здаються ще смачніше.

Інгредієнти:

  • Кілограм стиглої полуниці;
  • 2,5 літра води;
  • 300 грам цукрового піску.

Ці інгредієнти розраховані на одну банку, номіналом 3 літри.

Приготування:

1.Ягоди потрібно дуже старанно вимити, після чого обтрусити від вологи. Видалити зелені хвостики.

2.На плиті закип’ятити воду і розчинити в ній цукор. Як тільки вона закипить, додати сюди ягоди.

3.Банки підготувати. Для цього їх спочатку ретельно промивають, а потім прогрівають у духовці або на пару – як вам зручно. Якщо у вас є насадка на каструлю, можна простерилізувати їх над киплячою водою.

4.Як тільки компот після додавання ягід закипить знову, відразу ж вимкнути нагрів. Розкласти в банку спочатку ягоди, а потім рідина. Заливати до самих країв, щоб не залишалося повітря. Щоб сироп не протікав на стіл, коли ви заливаєте його або закатываете кришки, поставте банки в глибоку миску.

5.Герметично закупорити банки і акуратно перевернути їх на кришки. У такому стані вони повинні охолонути. Але це має відбуватися повільно. Це можна забезпечити, укривши їх ковдрою і залишити на ніч.

5. Полуничний компот з лимонною кислотою на зиму

В якості підсилювача смаку та консерванти часто використовують лимонну кислоту. Приготування компотів – не виняток. Пропоную вам такий простий рецепт смачного компоту з полуниці.

Інгредієнти:

  • Повний стакан ягід;
  • Повна чайна ложка лимонної кислоти;
  • Стакан цукрового піску.

Інгредієнти розраховані на 3 літрову банку.

Склянка – 250 грам.

Полуницю зважуємо без хвостиків.

Приготування:

1.Полуницю для цього компоту потрібно брати дрібну. Якщо ж у вас велика, то знадобиться 1,5 склянки. Її, перед виміром, потрібно помити, обсушити і видалити зелені капелюшки.

2.Банки простерилізувати. Для цього підійде будь-який метод, звичний вам. Головне, щоб вони було добре прокалены. Це загартує скло перед попаданням окропу і вб’є всі непотрібні мікроби.

3.Розкласти ягоди по банкам. На них всипати цукровий пісок і лимонну кислоту. Нагадую, що інгредієнти в списку вказані на одну трилітрову банку. Якщо у вас є м’ята або меліса, то за бажанням, можете додати по гілочці в кожну банку. Це додасть додаткового аромату.

4.Закип’ятити на плиті воду. І, поки банки ще теплі або навіть гарячі, розлити по них воду. Але якщо вони вже встигли охолонути, покласти туди вертикально дерев’яну або залізну ложку. Це допоможе склу рівномірно розподілити нагрівання і не тріснути. Заливати воду потрібно під саме горлечко.

5.Після розливу відразу закатати кришками. Так як ми не будемо виробляти додаткової стерилізації, існує ризик швидкого псування продукту. Чому? Тому що ягоди не були проварені. Щоб убезпечити свої заготовки, їх потрібно перевернути на кришки, укрити ковдрою або курткою. Залишити в такому вигляді до повного охолодження. Такий процес забезпечить повільне охолодження, ягоди прогріються при цьому цілком. Це займає 12 годин або навіть добу. Потім компот зберігається в прохолодному місці.

6. Відео – простий рецепт полуничного компоту на зиму без стерилізації

Якщо ви готуєте полуничний компот вперше, то раджу подивитися наочний рецепт. Автор цього ролика приготує компот на ваших очах і розкриє всі секрети. Компот виходить смачним і зберігається всю зиму. Для цього не потрібно двічі заливати банки окропом. Адже заливати і переливати гарячу воду вимагає особливої акуратності і може бути небезпечним.

Детальніше ви дізнаєтеся з цього відео. Приємного перегляду!

Полуничний компот – улюблений багатьма напій. Похмурим зимовим вечором дістаньте баночку яскравого компотика – настрій одразу злетить. Можна не тільки випити компот, але й поласувати солодкими ягодами. Хоча багато хто і вважає, що користі в ягодах вже не залишається – все йде в рідину. Але, як би там не було, це все одно дуже смачно.

Як ви вже встигли помітити, приготування компоту з полуниці не займає багато часу. Витратьте один вечір на заготовки і всю зиму будете дякувати себе за це, за розпиванням стаканчика запашного і дуже смачного напою.

Забирайте статтю собі в соціальні мережі, щоб не втратити рецепти. Нехай і ваші друзі дізнаються про них і заготовлять компот для себе і своєї сім’ї! Заходьте до нас частіше. До швидких зустрічей!