Вино з абрикосів в домашніх умовах — 5 простих рецептів

Вино з абрикосів. Домашнє вино можна приготувати не тільки з винограду. Любителі виноробства готують його і з яблук, слив, абрикосів і навіть кульбаб. Кожен з цих видів хороший по-своєму і має свої секрети приготування.

Сьогодні я підготувала для вас прості рецепти смачного абрикосового вина в домашніх умовах. Якщо у вас вдався врожай абрикосів, то цей варіант їх використання для вас. Існують свої секрети й тонкощі приготування. Але, в цілому, готується такий напій не складно. Слідуючи покроковому опису і порад, впорається з приготуванням навіть новачок.

1. Тонкощі приготування вина з абрикосів в домашніх умовах

Як я вже встигла зауважити, що приготувати вино з абрикосів будинку цілком реально. Але якщо б все було дуже просто, то кожен льох був би забитий цим домашнім напоєм і ніхто не купував вино в магазині.

Існує ряд особливостей, які потрібно знати:

1. Вино готується з соку фруктів. А ви пробували добути сік абрикоса? Якщо так, то знаєте, що це непросто. Соковитискач, як правило, видає м’яку, зовсім не прозору рідину. Руками працювати ще складніше. Як же бути? У випадку з абрикосами, ягоди для вина спочатку квасять в размятом вигляді. Потім, коли він забродить, його легше відокремити від макухи.

2. Кісточки абрикоса містить синильну кислоту, шкідливу для організму. Однак деяких не лякає цей нюанс, тим більше міститься вона там в невеликих кількостях. Кісточка надає напою насичений горіховий присмак. Тому додавати чи ні – вирішувати вам!

3. Довга витримка вина. Тому що абрикос має волокнисту структуру, освітлюється напій з нього досить довго. Його раз у раз доводиться знімати з осаду. Тому, насолодитися домашнім абрикосовим вином ви зможете не раніше, ніж через півроку.

В ідеалі, вино настоюється в горизонтальному положенні в коморі без сонячного світла і з низькою температурою, 1-3 роки. Терплячий винороб отримає напій по заслугах – ароматний, терпкий і смачний!

4. Для виготовлення цього вина, фрукти ніколи не миють! На поверхні їх живуть дріжджі, які допомагають соку з цукром надалі перетворитися в алкоголь. Тому, збір врожаю ведуть тільки з гілок, в сонячну погоду. Якщо недавно пройшов дощ, то слід почекати ще пару днів.

Отже, основні тонкощі, з якими ви повинні познайомитися насамперед, ми розглянули. Тепер приступимо до самих рецептами.

2. Абрикосове вино з лимоном в домашніх умовах

Лимонний сік, який ми додамо до ягід, сприятливо позначиться на зброджуванні і додасть пікантну кислинку. Також цей рецепт передбачає додавання дріжджів. Тому, ягоди можна мити. Гарний такий варіант для таких абрикосів, які були зібрані після дощу.

Інгредієнти:

  • 6 кг добірних абрикосів
  • 2 лимона
  • 10 літрів фільтрованої води
  • По половині столової ложки винних дріжджів на кожні п’ять літрів соку
  • 5 кіло цукрового піску

Приготування:

1. Абрикоси використовуємо тільки стиглі, м’які. При цьому, вони не повинні бути подпорченными. Якщо фрукт в цілому здоровий, але є уражені ділянки незначного розміру, то їх можна просто зрізати з запасом на здорову частину. Очищаємо їх від кісточки і відправляємо в каструлю. Заливаємо окропом. Зверху ставимо кришку, сітку або тарілку, щоб вона послужила гнітом на ягоди. Встановити зверху вантаж. Можна п’ятилітрову пляшку з водою. Залишаємо на 4 дні.

2. Зливаємо рідину. М’якоть прожимаем марлею, потім викидаємо. У сік вводимо дріжджі. Лимон покатаємо по столу долонею, з зусиллям притискаючи. Віджимаємо сік і проціджують його. Відправляємо в майбутнє вино. Тут же розчиняємо цукровий пісок.

Дріжджі з цукром можна розчинити в невеликій кількості соку, трохи підігрітому. Потім вже ввести в основну масу. Не раджу додавати звичайні пекарські дріжджі. Зі своєю дією вони впораються, а ось за смаком напій буде віддавати брагою.

3. Розливаємо по банках і ставимо під водяний затвор. Бродити маса буде 2-4 тижні. Коли цей процес вщухне, ви зрозумієте за відсутності бульбашок у затворі. Якщо використовували гумову рукавичку, вона ляже, здується. Після припинення бродіння, дамо відпочити ще пару днів. Потім обережно зливаємо з осілою частини. Можна скористатися спеціальною трубкою.

4. Розливаємо в пляшки і закорковуємо, бажано дерев’яною пробкою. Можна заливати в дерев’яну бочку, який герметично закривається, без доступу кисню. Кладемо на бік в льох або темну холодну комору. Якщо ви помітили, що з часом знову опадає осад, його знову зливаємо. Таке може бути ще кілька разів. Відстоятися напій має близько півроку, бажано більше.

3. Класичний рецепт абрикосового вина домашнього приготування

Мінімальний набір домашнього вина з абрикосів – це цукор, самі фрукти і вода. Використовуємо тільки доспелый урожай. Не збирайте ті, що опали. По-перше, вони будуть брудні, а мити їх, як відомо, не можна. По-друге, на землі можуть бути зіпсовані екземпляри, які не в хорошу сторону змінять смак напою. Збираємо тільки з дерева, в суху сонячну погоду.

Інгредієнти:

  • 3 кіло абрикосів
  • Близько 10 літрів фільтрованої води
  • 3 кіло цукрового піску

Приготування:

1. Відбираємо фрукти, розрізаємо на 2 частини і видаляємо кісточки. Саму м’якоть добре розминаємо. Можна скористатися товкачиком, руками або прокрутити м’ясорубкою. Викладаємо отриману масу у містке відро (пластикове або емальоване). Додаємо сюди ж половину від заготовленого вами кількості цукрового піску. Вливаємо близько чотирьох літрів теплою (не гарячою, не в якому разі!) води. Якщо наллє гарячу, то дріжджі негайно загинуть. А якщо холодний – цукор не розчиниться належним чином.

2. Розчиняємо і даємо настоятися близько 5 діб. При цьому, потрібно накрити відро зверху марлею від комах. Приблизно 2-4 рази на день будемо перемішувати, щоб воно не закисло, а рівномірно зброджувалося.

Перші ознаки забраживания з’являться вже через пару днів. Якщо їх так і не з’явилося, додамо жменьку немитого винограду або родзинок.

3. Настоявшийся продукт потрібно звільнити від маси зверху (м’якоть, шкірка і так далі). Нам знадобиться тільки сік. Мезгу (ту саму м’якоть) ми процідимо через потрійну марлю. Її не викидаємо, а заливаємо ще 6 л води. Наполягаємо добу, потім знову також зливаємо воду і проціджуємо м’якоть. Змішуємо цей настій з основним соком.

4. В отриманому соку розмішуємо 750 грам цукру, щоб він повністю розійшовся. Герметично закорковуємо, встановлюємо гідрозатвор. Можна обійтися медичної стерильної рукавичкою, виконавши тут невелику дірочку на одному з пальців. Ставимо в приміщення, де температура не знижується нижче 22 градусів.

При цьому, не можна, щоб на вино потрапляли сонячні промені. Якщо ставите вдома, а не в спеціальній бродильне, то накрийте щільною тканиною. Залишаємо для активного бродіння приблизно на 2 тижні.

5. Коли дріжджі пропрацюють весь цукор, бродіння закінчиться і утворюється мутний осад на дні. Від нього будемо позбуватися фільтрацією. Продаються спеціальні фільтр-трубки. Можна просто акуратно злити, не зачіпаючи осаду. В залишковий сік додаємо ще півкіло цукру і знову ставимо на бродіння, при тих же умовах. На цей раз процес займе близько півтора місяця.

6. Через 20 днів висипаємо ще 250 грам піску. Його попередньо розводимо в теплій воді або злегка підігрітому до теплого стану вина. Потім вже вводимо в основну рідина. За ці півтора місяці потрібно ще 1-2 рази, за ситуації, відокремити від осаду і знову поставити на стерилізацію.

7. Коли зброджування точно закінчилося, знову зціджуємо від осілого частини. Спробуємо на смак. Якщо занадто солодко, можна ввести лимонну кислоту або сік. Розливаємо по підготовленим ємкостей, закорковуємо і відстоюємо в прохолодному теплому місці. Готове до вживання воно відразу. Але хоча б через пару місяців, воно буде ще краще.

4. Кріплене вино з абрикосів

Щоб отримати більш міцне вино, вино додають інший алкоголь. Горілка, коньяк або інше. Пропоную вам такий рецепт вина в домашніх умовах.

Інгредієнти:

  • 2 кіло добірних фруктів
  • 30 мілілітрів горілки або міцного алкоголю на літр вина
  • 8 літрів води
  • 8 кіло цукрового піску

Приготування:

1. Абрикоси обтираем сухою серветкою, якщо вони пилові. Мити не можна. Розрізаємо на 2 частини і прибираємо кісточку. Саму м’якоть розминаємо з півкіло цукрового піску. Заливаємо сюди півтора літра води. Цю масу залишаємо в теплі на 4 дні, прикривши посуд марлею. Кожен день по 2-4 рази потрібно розмішувати.

2. Тепер проціджуємо масу через марлю, віджимаючи м’якоть. У сік додаємо по 100 грам цукрового піску на літр. Розливаємо в ємність, залишаючи місце до країв. У віджату масу вливаємо приблизно 4 літри води на кілограм маси. Всипаємо цукор, що залишився і розмішуємо. Залишаємо на бродіння.

3. Коли зброджування закінчиться, зливаємо напій від осаду і додаємо алкоголь. Фільтруємо, розливаємо по підготовленим ємкостей, закорковуємо і залишаємо на півроку в прохолодному темному місці, в горизонтальному положенні.

5. Відео – Вино з абрикосів в домашніх умовах

Пропоную вам до перегляду цей відео-ролик. Автор розповість, як правильно приготувати домашнє вино своїми руками. Особливо корисно буде переглянути новачкам цієї справи.

Приємного перегляду!

Інгредієнти:

  • абрикоси 9 кг.;
  • цукор 8 кг.;
  • вода 18 літрів.

Вина присутні на кожному застіллі або просто розливаються дорослим до вечері. У малих дозах воно не зашкодить організму, а навіть навпаки. Якщо у вас немає протипоказань до вживання алкоголю, то невеликий келих домашнього вина пару раз в тиждень допоможе налагодити травлення, кровообіг і просто підняти настрій.

Домашнє вино смачніше і доступніше магазинного. Ті, що неймовірно гарні, коштують захмарні суми. Домашнє за смаком, звичайно не шедевр професійного винороба. Але виходить теж дуже смачно, особливо якщо правильно його приготувати і довго витримати.

Забирайте статтю собі на замітку. Сподіваюся, вона стане в нагоді вам і ви зможете заготовити домашнього вина із стиглих абрикос своїми руками.

Заходьте до нас частіше! до швидких зустрічей!