Домашній квас – смачний освіжаючий напій. Його коріння з Давньої Русі. Раніше напій вважався алкогольних. На доказ цього, донині існує поняття «квасити» — пити алкоголь, напиватися. Власне, пиво і є похідне квасу.
Зараз квас частіше роблять безалкогольним. Він прекрасно втамовує спрагу. Також їм заправляють улюблену всіма окрошку і ботвинью. Цей напій можна купити в магазині, адже різновидів безліч, на будь-який смак. Але ніщо не замінить справжній домашній квасок, приготований з любов’ю.
Сьогодні ми розберемо самі смачні та прості рецепти як приготувати квас вдома. Беріть на замітку, адже зовсім скоро спека вступить у свої права і без освіжаючого глотка квасу важко уявити літній день.
1. Домашній квас на житньому хлібі
Для приготування смачного квасу спочатку зробимо основу для нього закваску. Її перевага в тому, що використовувати її можна ще багато разів. Квасок на ній виходить неймовірно смачним, терпким і насиченим.
Інгредієнти:
Закваска:
-
- 10 грам дріжджів живих;
- 400 мілілітрів води;
- 3 столові ложки цукрового піску;
- 2 жмені дрібно нарізаного житнього хліба.
Квас:
-
- Закваска;
- Цукровий пісок на смак (3 столові ложки і більше, залежно від смакових уподобань);
- 3 жмені сухариків домашніх;
- Трохи родзинок на смак.
Приготування:
1.Першим ділом підготуємо закваску. Хліб нарізати кубиками невеликого розміру. Скоринки обрізати не треба. Вони дадуть хороший смак і колір. Відправити в духовку, на сухе деко, до підрум’янення. Занадто сильно смажити не потрібно.
2.Дріжджі розім’яти виделкою. Додати трохи теплої водички з загальної кількості. Всипати цукор. Все добре розмішати.
3.Гарячі сухарики відразу перемістити в чисту 3 літрову банку. Залити дріжджовий масою, влити залишки теплої водички і накрити шматком марлі. Ні в якому разі не накривайте кришкою. Інакше маса так і не заграє, а лише закисне. Розмішати, роблячи оборотні руху банкою. Залишити на 2 дні, прямо на столі або на підвіконні.
Якщо закваска не має дріжджового запаху – вона поспіла.
4.Коли основа підійде, приступаємо до приготування самого напою. Хліб нарізати кубиками і злегка підсушити. Якщо хочете більш насичений колір квасу, підрум’яньте хлібець на сухій сковорідці. Перекласти в миску, залити окропом і додати цукор. Залишити до повного охолодження води.
5.В підійшла закваску перелити остиглу масу. На смак можна додати ще сахарочку. Додати промитий ізюм. Долити чистою водою. Знову накрити марлею. У світлому і теплому містечку маса повинна простояти щонайменше 24 години.
6.Процідити напій і відправити в холод на кілька годин. Перша партія буде насиченого коричневого кольору. А от наступні – більш світлі.
2. Як приготувати квас в домашніх умовах з житнього борошна без дріжджів
Рецепт дуже простий. Не потрібно возитися з підготовкою хліба, адже ми замінимо його борошном. Дріжджі тут нам теж не знадобляться.
Інгредієнти:
Основа:
-
- 6 столових ложок борошна житнього;
- 200 мілілітрів води;
- Чайна ложка цукрового піску.
Квас:
-
- 250 мілілітрів основи (закваски);
- Приблизно 2,5 літра води;
- Близько 3 столових ложок цукрового піску (на смак);
- 3 столові ложки сухого квасу.
Приготування:
1.Першим ділом, звичайно ж, підготуємо хлібну основу. В невелику банку (750-грамову або літрову) насипати борошно. Додати цукор.
2.Потихеньку влити воду, добре розмішуючи. Кількість може різнитися з пред’явленим в списку. Це залежить від якості борошна. Дивіться на око. Маса повинна стати кашоподібної, м’якою, не дуже густий, але і не рідкою.
3.Зверху накрити марлею або серветкою. Залишити на добу в теплому містечку.
4.Через 24 години маса злегка «оживе» і придбає кислуватий запах. Тепер її потрібно, що називається, підгодувати. Додати пару столових ложок борошна і води, щоб консистенція залишилася такою ж. Залишити ще на добу.
5.Тепер таку основу потрібно перелити в банку більше (3 літри). Додати сухий квас. Якщо у вас його немає, можна замінити житніми сухариками. Додати цукровий пісок.
6.Влити сюди ж воду. Вона повинна бути дуже теплою, але не гарячою. Залишити невелику відстань до горлечка. Розмішати. Знову накрити марлею (але не кришкою!) і залишити 1-4 дня. Точний час визначайте самі, в залежності від того, який квас вам подобається. Пробуйте його кожен день, адже він стає більш терпким з часом.
3. Квас домашній, без сухарів, на цукрі
Простий рецепт квасу на дріжджах.
Інгредієнти:
-
- 10 літрів теплої води;
- Чайна ложка лимонної кислоти;
- 10 грам сухих дріжджів;
- Приблизно 400 грам цукру (залежно від ваших смакових уподобань).
Приготування:
1.Для найкращого смаку і кольору, потрібно злегка «прижарить» цукровий пісок.
2.На суху сковороду насипати 2 столові ложки цукру і включити нагрівання. Незабаром він почне танути. Помішуючи, довести його до насиченого коричневого кольору.
3.В теплу воду влити сироп. Налийте Воду так само і в сковороду, щоб зібрати залишки і знову влити в основну масу, всипати сюди ж залишки цукрового піску. Розмішати, щоб повністю розчинилися піщинки.
4.Додати дріжджі і старанно розчинити їх.
5.Тепер потрібно розчинити лимонну кислоту. Залишити хвилин на 10. Потім можна помітити, що дріжджі почали працювати – на поверхні почали утворюватися бульбашки.
6.Розлити по пластикових пляшок і закрутити кришками. Прибрати в тепле і сонячне місце. Кожні 2 години потрібно стравлювати гази. У загальній складності, квас повинен постояти 6-8 годин. Потім охолодити його і можна використовувати.
4. Смачний квас на житньому хлібі в домашніх умовах
У цьому пункті ми розглянемо два варіанти смачного квасу. Я знайшла ці рецепти в інтернеті і вирішила спробувати в справі обидва. Вийшло дуже смачно. М’ятний квас дуже незвичайний і смачний. Другий рецепт на бородінському хлібі. Саме цей продукт дає йому апетитний колір і насичений смак.
Інгредієнти:
Закваска (основа):
-
- 150 грамів хліба житнього;
- 800 мілілітрів води;
- 15 грам живих дріжджів;
- 1-2 столові ложки цукрового піску.
Квас з м’ятою:
-
- 2 літри води;
- 250 грам хліба житнього;
- Половина частини закваски;
- 3 свіжі гілочки м’яти;
- 3 столові ложки цукрового піску.
Квас бородінський:
-
- 3 столові ложки цукрового піску;
- 2 літри води;
- Друга половина закваски;
- Родзинки-на смак;
- 250 грам хліба бородінського.
Також підготуйте 1 літрову і 2 трилітрові банки.
Приготування:
1.Хліб нарізати маленькими шматочками і підсушити в духовці до рум’янцю. Перекласти в літрову банку і залити окропом (всі продукти із списку інгредієнтів для закваски).
2.Остудити і додати цукор. Дріжджі подрібнити і також відправити у банку. Все старанно розмішати і накрити марлею. Залишити в теплі на 2 дні.
3.Тепер приступимо до приготування м’ятного напою. Знову підсушити хліб і викласти його в трилітрову банку. Залити окропом, банки по плічка.
3.М’яту помити, покласти в склянку і залити окропом.
4.Після того, як вода в банці з хлібом охолоне, процідити до неї м’ятний розчин і додати половину від заготовленої закваски. Всипати цукор, розмішати і накрити марлею горлечко.
5.Для бородінської квасу теж потрібно підсушити хлібець. Відправити в іншу банку. Знову залити окропом по плічка і всипати цукор. Додати решту основу. Також можна додати жменю промитого родзинок. Теж накрити марлею.
6.Обидві баночки залишити в теплі на два дні. Потім напій процідити і розлити в пляшки.
Хлібна основа, яка залишилася після проціджування, знадобиться нам і в наступний раз. Помістіть її в банку і зберігайте в холодильнику.
7.У кожну пляшку додати по кілька родзинок. Відправити в холодильник на пару днів.
5. Рецепт квасу з березового соку з родзинками і яблуками
Якщо навесні вам вдалося зібрати березового соку можна приготувати з нього квас. Це дуже смачно.
Інгредієнти:
-
- Кілограм сушених яблук;
- 5 літрів березового соку;
- 400 грам родзинок.
Приготування:
1.Родзинки промити і обсушити.
2.У підготовлений посуд відправити родзинки і сушені яблучка. Для цього, ви можете взяти 2 трилітрові банки. Залити підготовленим соком. Зверху потрібно накрити марлею або іншою матерією, щоб напій мав можливість «бродити» і «дихати». Якщо накрити кришкою, то маса може закиснути.
3.Тепер наступає самий довгий час очікування. В теплому місці потрібно залишити тару з напоєм на 4-5 днів. За цей час, потрібно періодично розмішувати вміст, щоб бродіння йшло більш рівномірно.
4.Готовий напій зміниться в кольорі, насититься їм від ізюму і яблук. Так само він стане більш ароматним. Його потрібно процідити і розподілити по пляшках. Охолодити і можна використовувати. Чудово освіжає в спекотний день.
6. Відео — Секрет приготування домашнього хлібного квасу
Чи знаєте ви секрет такого квасу, щоб прямо з пінкою і газами? Тоді пропоную вам переглянути це відео. Автор відкриє вам всі тонкощі приготування такого напою і приготує його на ваших очах. Спробуйте приготувати. Такий напій освіжає, піднімає настрій і додає сил!
Приємного перегляду!
Квас – унікальний напій, який так актуальний влітку, в спеку. Чудово втамовує спрагу, додає сил і освіжає. Їм також можна заправити всіма улюблену окрошечку. Влітку його продають практично на кожному кроці. Але набагато безпечніше і смачніше приготувати його вдома.
Самий довгий у цьому процесі настоювання. На це йде кілька днів. Але є і швидкі рецепти, завдяки яким, квасом можна насолодитися в цей же день. Забирайте рецепти самого смачного квасу собі в соціальні мережі. Адже зовсім скоро вони вам знадобляться!
Всього вам доброго! До швидких зустрічей!