Вино з абрикосів в домашніх умовах — 5 простих рецептів

3. Класичний рецепт абрикосового вина домашнього приготування

Мінімальний набір домашнього вина з абрикосів – це цукор, самі фрукти і вода. Використовуємо тільки доспелый урожай. Не збирайте ті, що опали. По-перше, вони будуть брудні, а мити їх, як відомо, не можна. По-друге, на землі можуть бути зіпсовані екземпляри, які не в хорошу сторону змінять смак напою. Збираємо тільки з дерева, в суху сонячну погоду.

Інгредієнти:

  • 3 кіло абрикосів
  • Близько 10 літрів фільтрованої води
  • 3 кіло цукрового піску

Приготування:

1. Відбираємо фрукти, розрізаємо на 2 частини і видаляємо кісточки. Саму м’якоть добре розминаємо. Можна скористатися товкачиком, руками або прокрутити м’ясорубкою. Викладаємо отриману масу у містке відро (пластикове або емальоване). Додаємо сюди ж половину від заготовленого вами кількості цукрового піску. Вливаємо близько чотирьох літрів теплою (не гарячою, не в якому разі!) води. Якщо наллє гарячу, то дріжджі негайно загинуть. А якщо холодний – цукор не розчиниться належним чином.

2. Розчиняємо і даємо настоятися близько 5 діб. При цьому, потрібно накрити відро зверху марлею від комах. Приблизно 2-4 рази на день будемо перемішувати, щоб воно не закисло, а рівномірно зброджувалося.

Перші ознаки забраживания з’являться вже через пару днів. Якщо їх так і не з’явилося, додамо жменьку немитого винограду або родзинок.

3. Настоявшийся продукт потрібно звільнити від маси зверху (м’якоть, шкірка і так далі). Нам знадобиться тільки сік. Мезгу (ту саму м’якоть) ми процідимо через потрійну марлю. Її не викидаємо, а заливаємо ще 6 л води. Наполягаємо добу, потім знову також зливаємо воду і проціджуємо м’якоть. Змішуємо цей настій з основним соком.

4. В отриманому соку розмішуємо 750 грам цукру, щоб він повністю розійшовся. Герметично закорковуємо, встановлюємо гідрозатвор. Можна обійтися медичної стерильної рукавичкою, виконавши тут невелику дірочку на одному з пальців. Ставимо в приміщення, де температура не знижується нижче 22 градусів.

При цьому, не можна, щоб на вино потрапляли сонячні промені. Якщо ставите вдома, а не в спеціальній бродильне, то накрийте щільною тканиною. Залишаємо для активного бродіння приблизно на 2 тижні.

5. Коли дріжджі пропрацюють весь цукор, бродіння закінчиться і утворюється мутний осад на дні. Від нього будемо позбуватися фільтрацією. Продаються спеціальні фільтр-трубки. Можна просто акуратно злити, не зачіпаючи осаду. В залишковий сік додаємо ще півкіло цукру і знову ставимо на бродіння, при тих же умовах. На цей раз процес займе близько півтора місяця.

6. Через 20 днів висипаємо ще 250 грам піску. Його попередньо розводимо в теплій воді або злегка підігрітому до теплого стану вина. Потім вже вводимо в основну рідина. За ці півтора місяці потрібно ще 1-2 рази, за ситуації, відокремити від осаду і знову поставити на стерилізацію.

7. Коли зброджування точно закінчилося, знову зціджуємо від осілого частини. Спробуємо на смак. Якщо занадто солодко, можна ввести лимонну кислоту або сік. Розливаємо по підготовленим ємкостей, закорковуємо і відстоюємо в прохолодному теплому місці. Готове до вживання воно відразу. Але хоча б через пару місяців, воно буде ще краще.