Паска дріжджовий

Дуже простий у приготуванні, смачний, повітряний дріжджовий паску. Тут детальний рецепт з покроковими фото. Заходьте, готуйте!

Привіт всім! У цій статті напишу для вас рецепт дуже смачних і здобних Великодніх пасок на сухих дріжджах, які ви можете легко зробити своїми руками. Готується дріжджовий паска дуже просто і виходять з першого разу, потрібно тільки дотримуватися всі рекомендації, які я буду давати по ходу дій.

Продукти для пасок самі звичайні. Левова частка з них є на кухні в кожної господині, залишиться тільки перевірити їх наявність і докупити відсутні.

найважливіший інгредієнт у замісі тесту — це, звичайно ж, дріжджі. Їх рекомендую придбати ті, які ви вже не раз використовували і в яких повністю впевнені. Я застосовую швидкодіючі дріжджі Саф-момент у розфасовці по 11 грам. Вони мене ні разу не підводили.

Мої рекомендації

Починати заміс тіста я рекомендую з ранку або принаймні в першій половині дня, щоб вам спокійно вистачило часу на все витримки і власне саму випічку.

Також бажано ще встигнути остудити готові паски, приготувати цукрову глазур для прикраси. Загалом вам потрібно вкластися за один день.

Глазур ми з вами зробимо ось за цим рецептом — глазур для пасок. До її складу входять цукор, вода і желатин. У цій статті для вашої зручності я напишу кількість всіх інгредієнтів, а сам рецепт глазурі дивіться за посиланням у назві. Натискайте на неї і потрапите в потрібне місце.

Також на моєму блозі є класична білкова глазур, яка готується за рецептом швейцарської меренги. Цією глазур’ю я прикрашала паски на бездрожжевом тесті, рецепт яких є на моєму блозі — заходьте за посиланням, готуйте.

Вони теж дуже смачні, ніжні, ароматні і на їх приготування потрібно менше часу, ніж на класичний дріжджовий варіант пасок. Дуже раджу приготувати версію «без дріжджів», тоді у вас буде різноманітність випічки на святковому столі.

Що стосується глазурі, особисто я гублюся в здогадах, яка з них краще — обидві відмінно тримаються на куличах, не обсипаються і не кришаться при розрізанні і після деякої витримки покриваються дуже тонкою скоринкою, яка не липне до рук. Вибирайте самі, яка вам найбільше підходить, і починайте діяти!

Отже, як приготувати класичний паска з дріжджового тіста в домашніх умовах — простий рецепт покроково з фото.

Для глазурі:

  1. цукор — 200 г
  2. листової желатин — 10 гр., або (гранульований або порошковий — 7 гр)
  3. вода або сік лимона — 60 гр
  4. водорозчинний барвник одного або декількох кольорів (за бажанням)

Інгредієнти для тіста:

  1. борошно — 500 г
  2. жовтки — 5 шт.
  3. цукор — 180 гр
  4. масло вершкове — 180 г
  5. вершки (жирність від 30% — 100 г
  6. молоко — 250 мл
  7. сіль — 0,5 ч. л
  8. кориця — 0,5 ч. л
  9. куркума — 0,5 ч. л (за бажанням)
  10. ванільний цукор — 1 пакетик
  11. цедра 1-го лимона
  12. сухі дріжджі — 3 ч. л
  13. ізюм — 100 гр
  14. цукати — 100 гр

Примітка:

  • Для того, щоб приготувати дріжджовий паску потрібно:
  • У приміщенні, де буде замішуватися і дозрівати тісто не повинно бути протягів.
  • Температуру в приміщенні встановіть приблизно 25 градусів.
  • І виконуйте тишу.
  • Ще, всі продукти спочатку повинні бути кімнатної температури, для цього дістаньте їх з холодильника за пару годин до початку замісу тесту.

Спочатку ізюм залийте теплою водою на 30 хвилин, потім промийте під проточною водою, розкладіть на рушник, щоб просох. Цукати просто промийте під краном і теж розкладіть на рушник.

Почнемо готувати опару для тіста

великий (не менше 5 літрів) ємності змішайте жовтки з цукром, розітріть ручним віночком. Я використовувала чашу міксера, вона у мене 6 літрів.

Додайте розтоплене вершкове масло, перемішайте.

В мікрохвильовці вершки підігрійте, додайте в загальну масу, перемішайте.

Окремо підігрійте молоко, змішайте з сухими дріжджами.

Молоко з дріжджами влийте в загальну масу, перемішайте, додайте 5 столових ложок (з гіркою) борошна.

Добре перемішайте віночком, щоб не залишилося грудочок.

Заміс для опари готовий. Тепер накрийте чашу рушником і поставте в тепле місце. Я для такого випадку підігріла духовку до 45 градусів і поставила в неї чашу з опарою. Через 1 годину я дістала опару з духовки. Подивіться, наскільки вона «виросла».

У вас повинно вийти також. Обсяг повинен збільшитися в 3-4 рази. Якщо такого не сталося — значить ви щось зробили не так або погані дріжджі. Це говорить про те, що тісто не вийде і краще все переробити. Як мінімум з іншими дріжджами.

Але, будемо вважати, що все добре піднялося і продовжимо.

В опару тепер додамо сіль, корицю, куркуму, ванільний цукор, цедру лимона, перемішати.

Тепер настав час додати борошно. Можна всипати всю відразу. Вимішуйте силіконової лопаткою. Тут потрібно попрацювати — добре попрацювати лопаткою до тих пір, поки тісто не стане тягучим і почне легко відходити від стінок чаші приблизно так, як показано на фото. Такого результату можна досягти через 5-7 хвилин активного вимішування.

Тепер згрупуйте тісто на дні, накрийте чашу рушником і знову поставте в тепле місце на 1 годину.

Через цей час тісто має збільшитися в 4-5 разів, приблизно ось так.

Далі потрібно його вимісити ще трохи, додати родзинки і цукати. Вимішувати до рівномірного розподілу родзинок і цукатів по тесту.

Знову накрити рушником і поставити в тепле місце ще на 1 годину.

По закінченні часу тісто знову зросте в 4-5 разів.

Тепер підготуйте форми

У мене це спеціальні паперові капсули. Такі напередодні свята можна купити практично в будь-якому супермаркеті. Можна випікати і в металевих.

Форми зсередини змащуємо вершковим маслом і заповнюємо тістом на ⅓ або ½ частину, не більше.

У мене вийшло одна форма діаметром 14 см, дві по 10 см і три по 7 див.

Тепер форми ставимо у тепле місце й чекаємо, коли розмір тіста збільшиться в 2 рази.

Випікаємо паска дріжджовий

Після цього ставимо в холодну духовку. Включаємо на 150 градусів, чекаємо, коли вона набере температуру і далі випікаємо маленькі форми 35 і великі 40 хвилин.

Ось такі ароматні, рум’яні, красиві паски виходять.

Тепер дайте їм охолонути, звільніть від форми, після цього покрийте глазур’ю, яку ви можете приготувати за рецептом Глазурі для пасок, вона готується на цукрі, воді і желатині.

Чи за рецептом Швейцарської меренги — це більш класичний варіант на яєчних білках і цукрі.

Обидві ці глазурі чудово тримаються на куличиках, не сипляться, не кришаться при розрізанні і не липнуть до рук — дуже рекомендую.

Наші паски відмінно пропеклися, всередині ніжні, пористі і пружні.

Якщо після стискання розрізаний дріжджовий паска повертає початкову форму — значить у вас все дуже добре вийшло.

Готуйте за моїми рецептами, дотримуйтесь рекомендації, запасіться чуточкой терпіння і у вас на свято обов’язково будуть найсмачніші та самі гарні Великодні паски.

Бажаю вам удачі і з наступаючим святом!