Вино з чорноплідної горобини в домашніх умовах, простий рецепт

Вино з чорноплідної горобини – варіант застосування черноплодки в сезон її збору. Як правило, ця ягода має неширокий спектр використання. Здебільшого з неї варять варення або компоти. Але великим попитом вони не користуються.

Сама по собі, чорноплідна горобина дуже корисна. Тому, таке дерево є практично на кожній дільниці. Корисно їсти її у свіжому вигляді. А із залишків можна приготувати домашнє вино. У помірних кількостях воно теж буде корисно!

1. Класичний рецепт вина з чорноплідної горобини

Існує кілька рецептів приготування такого напою в домашніх умовах. Найбільш збалансований за смаком, простотою приготування і користь, є цей. Він і вважається класичним.

Інгредієнти:

  • 2 літра фільтрованої води
  • 10 кілограм підготовлений ягід чорноплідної горобини
  • 100 грам темного родзинок
  • 4 кілограми цукрового піску

Приготування:

Перед тим, як почати готувати після збору ягоди, ви повинні дізнатися головний секрет якісного вина!

Ягоди можна мити перед використанням. На їх поверхні живуть необхідні для зброджування дріжджі. Тому, збирати їх варто тільки в сонячну, стабільну протягом 2-3 днів, погоду. З землі збирати не можна, тільки з кущів! Це стосується як горобини, так і родзинок.

1. Отже, зібрані ягоди перебираємо від зіпсованих, сухих, підгнилих. Залишаємо тільки зрілі, здорові плоди.

2. Поміщаємо її в миску і промалываем блендером разом з родзинками. Якщо вам зручно скористатися м’ясорубкою, можете робити так.

3. Цю масу переливаємо в таз. Заливаємо літр чистої, але не кип’яченої води. Засипаємо половину від кількості заготовленого цукрового піску і перемішуємо. Він повинен повністю розчинитися.

4. Накриваємо зверху марлею, щоб не налетіла мошкара. Залишаємо в темному і теплому місці, приблизно на 2 тижні. Але кожен день обов’язково перемішуємо вміст, бажано кілька разів. Для цього не використовуйте металеві ложки. Краще взяти дерев’яну лопатку.

5. Тепер проціджуємо масу через сито або подвійну марлю. Заливаємо в чисті банки або пляшки.

6. Тепер важлива деталь – гідрозатвор. Їм може стати спеціальна трубочка, в яку заливають воду. Можна виготовити саморобну конструкцію, встромивши в кришку пластикову трубочку. Інший її кінець опускаємо в банку з водою. Важливо при цьому заліпити всі стики пластиліном. Сенс в тому, що вода не дозволить пробратися в банку з напоєм кисню. А ось вуглекислий газ, який буде активно виділятися при бродінні, вона виведе. Це буде помітно – на воді то і справа будуть утворюватися бульбашки.

Банки заповнюємо не більше, ніж на 3 чверті!

7. Мезгу, що залишилася від віджимання, заливаємо залишками води і розчиняємо цукор. Залишаємо бродити ще на 5 днів під марлею. Потім теж проціджуємо.

8. Відкриваємо банки з гідрозатворів, вливаємо відціджену рідина сюди. Знову герметично все закриваємо, встановлюємо водяний затвор і залишаємо в теплі ще на тиждень. Важливо, щоб приміщення не висвітлювалося сонячним світлом.

9. Знімаємо напій з осаду за допомогою трубочки і закону сполучених посудин. Знову ставимо під гідрозатвор на тиждень. Цю процедуру потрібно повторювати кожен 7 днів, поки не закінчиться бродіння.

10. Доверху заливаємо вином пляшки. Закорковуємо щільно і відправляємо достигати в льох приблизно на 3 місяці. Чим довше простоїть, тим насиченішим буде!

2. Вино з чорноплідної горобини з корицею і горілкою

Кориця надає додатковий аромат багатьох страв і напоїв. Популярністю користується воно і в виготовленні вин. В тому числі і з черноплодки.

Інгредієнти:

  • 500 мілілітрів горілки
  • 6 грам меленої кориці
  • 4 кілограми цукрового піску
  • 5 кілограмів добірних ягід

Приготування:

1. Ягоди знімаємо з гілок, очищаємо від усього сміття. Не моє! Перетираємо її товкачем до кашоподібного стану. Можна для цих цілей використовувати м’ясорубку або блендер.

2. Додаємо сюди відразу весь цукровий пісок і корицю. Все старанно перемішуємо і переливаємо в глибоку посуд. Накриваємо зверху марлею, щоб був доступ кисню, але не було його мошкарі.

3. У такому вигляді залишаємо приблизно на 9 днів. Кожен день перемішуємо, кілька разів. Зберігатися маса повинна в теплі, в неосвещаемом сонцем місці. Потім її проціджуємо, щоб отримати тільки сусло.

Саму мезгу можна викинути. Але її також використовують для приготування браги.

4. Ставимо пляшки або банки з майбутнім вином під гідрозатвор. Можна замінити його рукавичкою. Її натягують на горлечко банки, закріплюють гумкою. Також необхідно зробити проколи голкою на 1-3 пальцях.

5. Коли рукавичка перестане «вітати» вас, здується, значить процес бродіння закінчено. Тепер потрібно знімати з осаду, перемішувати тут горілку і розливати по чистим пляшках. Щільно закорковуємо і прибираємо на зберігання в льох. Класти їх потрібно горизонтально. Приблизно час дозрівання черноплодного вина – 3-6 місяців. Якщо є терпіння, можна залишити на рік і більше.

3. Рецепт вина з чорноплідної горобини в трилітровій банці

Пропоную вам простий рецепт вина з черноплодки. Відмінний варіант, якщо ягід у вас мало, а насолодитися домашнім кріпленим дуже хочеться.

Також якщо у вас немає місткості тари та підвалу, ви можете скористатися цим рецептів. Адже трилітрова банка є, мабуть, у кожної господині.

Інгредієнти:

  • 700 грам ягід
  • 100 грам родзинок
  • Кілограм цукрового піску
  • Півлітра води

Приготування:

1. Ягоди перебираємо. Не моє. Це стосується як горобини, так і родзинок. Додаємо їх відразу в банку. Вливаємо сюди ж воду і додаємо третину від кількості заготовленого цукрового піску. Все старанно перемішуємо.

2. В пластмасовій кришці робимо невеликий надріз і щільно закриваємо кришку. Можна замінити це гумовою рукавичкою. Залишаємо в теплому місці. На банку не повинні потрапляти промені сонця. Якщо у вас включено опалення, то рекомендую залишити банку біля батареї. Зверху накриваємо щільною тканиною. Кожен день по кілька разів потрібно перетрясать вміст.

3. Через 7 днів всипаємо ще третину цукру. Зберігаємо при тих же умовах ще місяць, щодня перемішуючи. Потім вже вводимо залишки цукрового піску.

4. Після цього, не чіпаємо банку до тих пір, поки ягоди не осядуть на дно, а цукор повністю розчиниться. Тепер знімаємо з осаду і наливаємо в чисту банку. Можна використовувати пляшки. Зберігаємо в прохолодному місці хоча б місяць. Можна довше.

4. Робимо вино з соку чорноплідної горобини

Це дуже простий і не клопіткий спосіб зробити домашнє вино своїми руками. Ділюся ним з вами!

Інгредієнти:

  • 3 літри соку черноплодного
  • 3 літри води
  • 2,5 кіло цукрового піску
  • 200 грам родзинок

Приготування:

1. Сік можна отримати декількома способами. Можна скористатися соковижималкою. Якщо вона у вас гарна, то можна швидко і якісно вичавити з ягід сік. Також можна подрібнити горобину до кашоподібного стану м’ясорубкою або блендером, потім процідити масу через сито. Також можна брати сік із замороженої чорноплідної горобини.

2. Сік нагріваємо до кімнатної температури. Перемішуємо тут воду і цукровий пісок. Він повинен повністю розчинитися.

3. Додаємо родзинки. Його попередньо не моєму. Перелити в пляшку або іншу тару. Ставимо під гідрозатвор і залишаємо для зброджування. Точний час назвати складно. Коли у воду перестануть виділятися бульбашки, можна відкривати кришку. При цьому важливо зберігати в теплому, не освітлюваному сонцем місці.

4. Коли бродіння більше не продовжується, обережно зливаємо від осілого частини і проціджуємо.

Напій готовий до вживання відразу після охолодження. Але, якщо дати йому настоятися в прохолоді 2-4 місяці, він стане ще більш насиченою.

5. Швидкий рецепт вина з чорноплідної горобини

Мабуть, назвати цей напій саме вином було б неправильно. Це, скоріше винний напій. Але виходить він неймовірно смачним і готується досить просто. Пропоную спробувати і вам!

Інгредієнти:

  • Кілограм ягід
  • Літр води
  • Гвоздика на смак
  • 2 грами лимонної кислоти
  • Пів-літри горілки або іншого міцного напою

Приготування:

1. Відсортовані ягоди подрібнюємо товкачиком, заливаємо сюди 400 мілілітрів води. Ставимо на вогонь і проварюємо півгодини.

2. Тепер рідку частину зливаємо в бутель. Макуха сюди ж віджимаємо, але не викидаємо. Повертаємо його в каструлю.

3. Вливаємо сюди ще 600 мілілітрів води. Додаємо лимонну кислоту і гвоздику. Після скипання проваримо 5 хвилин. Знову проціджуємо і переливаємо в той же бутель. Тепер мезгу можна викидати.

4. Трохи охолоджуємо, наливаємо горілку, перемішуємо. Також, замість горілки ви можете використовувати інший міцний напій. Наприклад, коньяк.

5. Після того, як напій стане кімнатної температури, розливаємо його в пляшки і прибираємо охолоджуватися. У витримуванні він не потребує.

6. Відео – Домашнє вино, як зробити вино з чорноплідної горобини

У цьому відео ви познайомитеся зі ще одним рецептом черноплодного вина. Автор ролика все покроково, детально і доступно пояснить. На його прикладі ви зможете приготувати домашній напій власними руками.

Удачі!

Підіб’ємо підсумки:

  1. Для вина з черноплодки, ягоди потрібно брати свіжі, зібрані з кущів.
  2. Мити їх не можна, інакше природне зброджування може так і не настати.
  3. Хороше вино любить час. Закупорювати його краще дерев’яними пробками. Зберігати вертикально, трохи в похилому на пробки положенні.

У приготуванні черноплодного домашнього вина є свої секрети. Процес цей хоч довгий, але не кропітка. Достатньо підготувати для зберігання темне тепле і прохолодне місце. В теплому напій буде бродити, а в прохолодному настоюватися.

Досвідчені винороби давно обзавелися спеціальної бродильней і погребом. Але і в міських умовах можна пристосуватися. Так, наприклад, зброджувати вино можна в темному куточку, ближче до джерела тепла. Якщо темного місця немає, можна просто накрити тару щільною тканиною. Зберігати його потім можна в коморі.

Якщо кінець літа побалував вас великою кількістю чорноплідної горобини, пропоную вам заготовити з неї смачне вино. Це зовсім не складно. А пити домашній напій набагато безпечніше і смачніше. Правда, в помірних кількостях, як і будь-який інший алкоголь!

Бажаю вам успіхів! До швидких зустрічей!