Сало в розсолі — 6 рецептів засолу по-домашньому

Сало солоне, в розсолі завжди виходить смачним, якщо правильно його приготувати. Надзвичайно ніжне й ароматне. А якщо ще й з прошарками м’яса, так взагалі пальчики оближеш! Ідеальна закуска на святковий стіл або до дружніх посиденьок.

Покласти скибочку ніжного сала на хліб і з’їсти просто так, можна вприкуску з цибулею — що може бути краще?! Напевно тільки, якщо закусити таким бутербродом тарілку ароматного борщу! Одним словом, смачно в будь-якому разі!

Важливу частину в соління сала грає якість свинини. Вибирайте свіжий продукт, без сторонніх запахів і з м’якою шкіркою. При спробі відірвати шкіру, це чудово виходить. Значить, сало дійсно гарне. Найкращим варіантом для засолювання буде частина зі спини і боків свині.

Навіть якщо ви ще не пробували засолити сало в домашніх умовах або просто хочете спробувати новий спосіб соління в розсолі, то ця стаття для вас. Вибрати є з чого! Адже я приготувала для вас кілька різноманітних, простих способів приготувати смачне сало.

1. Простий і смачний рецепт засолки сала в розсолі в домашніх умовах

Пропоную дуже простий рецепт смачного сала в розсолі. Навіть якщо ви готуєте сало вперше, у вас обов’язково вийде. Просто дотримуйтесь покроковому рецептом.

Інгредієнти:

  • Сало
  • Літр води
  • Лаврове листя — на смак
  • 4 столові ложки солі
  • Часник за смаком
  • Горошини перцю на смак

Приготування:

1. Сало моєму, очищаємо ножем шкірку. Обсушуємо паперовим рушником. Можна брати чисте сало або з прошарками м’яса.

2. Нарізаємо невеликими шматочками, щоб воно швидше просолилось і його потім зручніше було нарізати.

3. У теплій воді розчиняємо сіль. Вона повинна повністю розійтися. Кількість солі можна перевірити сиром яйцем. Опустіть його в солону воду. Воно повинно плавати. Значить, солі достатньо.

4.Ставимо на плиту, чекаємо закипання. Відправляємо сюди лаврушку, суміш горошин перцю на смак (приблизно неповна столова ложка). Проварюємо разом 3-4 хвилини. Потім даємо йому охолонути. Тим часом, очищаємо часник і нарізаємо його пластинками.

5. На дно чистої місткого посуду викладаємо трохи часнику. Зверху в один шар кладемо шматки сала.

6. Так, викладаємо шарами сала, перекладаючи їх часником. Залишки часнику розкладаємо поверху. Лаврушки з розсолу дістаємо і кладемо між шарами.

7. Заливаємо розсолом шматки, щоб він повністю покрив.

8. Зверху ставимо блюдце дном вгору. Воно помилково бути трохи меншого діаметру, ніж тара для засолювання. Тобто, потрібно, щоб воно покрило сало повністю. Зверху встановлюємо гніт. Наприклад, банку з водою. У такому вигляді залишаємо на столі на 2-3 доби. Зверху можна прикрити серветкою. Потім ще на стільки ж прибираємо в холодильник.

Тепер можна діставати їх, обсушувати паперовим рушником і нарізати. Це дуже смачно. Що не съестся відразу, можна прибрати в пакет, в морозильник.

2. Рецепт сала в розсолі, у банку

Солити сало в банку дуже зручно. Його, звичайно, можна приготувати в каструлі, пластиковому контейнері та іншій тарі. Але банку легше зберігати в холодильнику. Та й просолюється воно там відмінно.

Інгредієнти:

  • Півтора кіло сала
  • Літр чистої води
  • 6 столових ложок солі
  • 5 горошин чорного перцю
  • Головка часнику
  • 3 лаврушины середнього розміру
  • Суміш меленых перців для натирання

Приготування:

1. Вибирайте якісний і хороший продукт. Відмінно, якщо на ньому будуть м’ясні прожилки. Шкірка повинна бути тонкою, м’якою. А сама свинина не повинна виділяти неприємний запах.

2. Нарізаємо його на шматочки, товщиною з сірникову коробку. Такі шматки легше занурювати в банку, а потім діставати. Складаємо їх в дволітрову чисту банку.

3. Воду ставимо на плиту. Розчиняємо тут сіль. Кладемо горошини перцю і лаврушку. Ставимо на вогонь, чекаємо закипання. Потім кип’ятимо пару хвилин, вимикаємо нагрівання. Даємо суміші охолонути. Прохолодним маринадом заливаємо банку, щоб сало повністю покрилося, з запасом. прикриваємо кришкою і прибираємо в холодильник на 4 дні.

4. Потім виймаємо його з розсолу, обсушуємо сухими серветками. Кожен шматочок натираємо тертим часником і сумішшю перців. Прибираємо в пакет і в морозилку. Можна продегустувати після заморожування або відразу. Зберігатися такий продукт може в морозильнику скільки завгодно.

3. Солимо сало з часником в холодному розсолі

Пропоную вам ще один холодний спосіб приготування цієї закуски. Ми розглянемо варіант засолювання в каструлі. Ви можете брати будь-яку іншу тару. Але якщо готуєте в каструлі або в інший металевому посуді, вибирайте емальоване покриття, без сколів і тріщин.

Інгредієнти:

  • Головка часнику середнього розміру
  • Спеції для засолювання сала (можна підібрати на смак або купити готовий букет приправ)
  • На півтора літра води 200 грам солі
  • Чайна ложка перцю горошкового
  • Сало

Приготування:

1. Сало моєму, очищаємо шкірку ножем, обсушуємо після миття. Нарізаємо його на шматочки, товщиною близько 4 сантиметрів. Такі шматки швидше і якісніше просолятся.

2. Складаємо в каструлю. Якщо воно не вміщається в один шар, то потрібно прошарувати його часником і спеціями. Якщо ж воно лягати одним шаром, то просто посипаємо зверху на смак приправами для засолювання чи копчення сала. Часник нарізаємо середніми пластинками. Розкладаємо зверху.Також посипаємо горошки перцю.

3. У кип’яченої, охолодженої воді розчиняємо повністю сіль. Щоб було простіше, можна попередньо розчинити її відразу після кип’ятіння. Адже гарячої рідини, сіль швидше розходиться. А потім, після охолодження, знову перемішуємо і вливаємо до сала. Зверху ставимо блюдце, щоб все сало було в розчині.

Залишаємо на столі, зверху прикривши марлею, на добу. Потім прибираємо в холодильник. Там воно просолится приблизно тиждень. Чим довше буде стояти, тим насиченішим буде смак. Потім можна діставати, обсушувати, нарізати і є. А залишки прибираємо в пакет і морозильник.

4. Смачне сало гарячого засолу в цибулинні

Таке сало дуже часто готує моя мама. Сім’я від нього просто в захваті. Ніжне, ароматне, надзвичайно смачне. Цибулиння додає ще більше пікантності і особливий колір. Виглядає воно, як копчене.

Обов’язково спробуйте такий рецепт. Якщо у вашій родині люблять сало, то цей рецепт без уваги точно не залишиться.

Інгредієнти:

  • кілограм сала свинячого (обов’язково з м’ясними прошарками)
  • літр чистої води
  • пару лаврушин
  • 3 жмені лушпиння цибулі
  • 7 часточок часнику середнього розміру
  • 200 грам солі
  • 2 столові ложки цукрового піску
  • чорний перець на смак

Приготування:

1. Сало миємо, обсушуємо. Якщо потрібно, зачищаємо шкірку від залишків щетини. Нарізаємо його шматками, щоб вони влізли в каструлю.

2. У каструлю наливаємо воду. Відправляємо сюди сіль, лаврушку, цукровий пісок. Додаємо лушпиння. За бажанням, її можна додати більше, щоб колір вийшов більш насиченим.

3. Ставимо все це на плиту і чекаємо закипання. Як тільки це відбудеться, відправляємо сюди шматки сала. Варимо все разом приблизно півгодини.

До речі, за таким же рецептом можна приготувати свинячу грудинку. Можете відправити її разом з салом в каструлю або приготувати окремо.

4. Тепер знімаємо з нагріву. Дамо настоятися приблизно 10-12 годин при кімнатній температурі. За цей час продукт промаринується, придбає апетитний вигляд копченості.

5. Сало прибираємо з розсолу, дамо йому обсохнути. Можна для цього скористатися паперовими рушниками. Поки воно ще підсихає, нарізаємо тонкими пластиками часник. Беремо фольгу. Щедрим шаром обсипали сало крейдовим чорним перцем. Можете брати інші приправи на смак. Натираємо з усіх боків. На фольгу, де буде лежати сало, кладемо трохи часнику. Зверху кладемо шматок, також з боків і зверху покриваємо часником. Щільно загорнути у фольгу.

На ніч прибираємо в морозильну камеру. Потім можна дегустувати. Залишки також зберігаємо в морозилці.

5. Сало по-домашньому в розсолі з лаврушкой, часником і перцем

Це один з найпростіших способів засолити сало в домашніх умовах. Пробувати можна вже через 4 дні. Приготувати зовсім не складно. Для цього знадобляться прості продукти.

Інгредієнти:

  • півтора кілограма сала (можна грудинку)
  • 4-5 горошин запашного перцю
  • 10 часточок часнику
  • літр води
  • 2 лаврушки
  • 8 столових ложок солі
  • 5 горошин чорного перцю

Приготування:

1. У каструлі кип’ятимо воду. Розчиняємо тут сіль, всипаємо горошини перцю, додаємо лаврушку. Кип’ятимо приблизно 3 хвилини. Потім вимикаємо нагрівання і даємо повністю охолонути.

2. Нарізаємо сало на шматки невеликого розміру.

3. Часник нарізаємо часточками. Трохи кладемо на дно чистої банки. Потім кладемо шар сала. Покриваємо знову часником. Шари продовжуємо до верху. Завершальний — часник.

4. Лаврушки з розсолу кладемо в цю банку. Заливаємо розсіл до самого горлечка. Накриваємо кришкою, Трясемо банку, щоб він краще розійшовся. Потім, за необхідності, доливаємо його, доверху.

5. Залишаємо на 2 дні на столі. Тепер ще на 2 дні переносимо в холодильник.

6. Потім дістаємо з рідини, обсушуємо. Поміщаємо кожен шматок у фольгу і відправляємо в морозилку. Але спробувати можна вже до заморожування.

6. Відео — Сало в розсолі улюблене з дитинства

Автор цього ролика пропонує свій, улюблений з дитинства рецепт сала. Виходить воно дуже м’яким і ніжним. Детальніше дізнаєтеся в цьому відео.

Приємного перегляду!

Інгредієнти:

  • 1л. води
  • 150гр.солі
  • Грудинка-1,5-2кг
  • Часник, лаврове листя, чорний мелений перець за смаком

Солоне сало в нашій родині завжди в пошані. Практично ніколи ми не купуємо готовий продукт в магазині. Краще купити свіжу свинину у супермаркеті і приготувати її самостійно. Адже продукти для маринаду завжди прості. Напевно, вони є на кожній кухні.

Сподіваюся, ми догодили вам нашими сьогоднішніми рецептами. Забирайте їх собі на замітку і користуйтеся на здоров’я.

Заходьте до нас частіше! За планом ще багато смачних і цікавих відкриттів! До швидких зустрічей!