Варення з ревеню – правда чи вигадка? Правда! Багато хто звик готувати і є варення з ягід і фруктів і, почувши про те, що зварити такий десерт можна і з трави, кривляться. Здавалося б, хіба це смачно? Дуже смачно і не менш корисно.
Сьогодні ми розглянемо кілька варіантів варення з ревеню. Часто сюди додають фрукти і ягоди. Наприклад, дуже смачним виходить воно з ревеню з додаванням банана або апельсина. Але не будемо забігати вперед. Адже прямо зараз ви самі переконаєтеся, що виходить воно апетитним. А насправді ще й смачно!
1. Варення з ревеню – Користь і шкода
Користь цієї рослини доведена століттями. Його використовують у багатьох стравах, як багатий вітамінами і мінералами продукт.
Користь варення з ревеню
- При частому використанні ревеню, в чистому вигляді або у вигляді варення, ви зміцните свій організм. Адже наявність у складі таких елементів, як фосфор, залізо, магній, фолієву, яблучна, щавлева і лимонна кислота визначає користь продукту.
- Поліпшується метаболізм, завдяки протизапальну і антибактеріальну можливостям. Також налагоджується нервова система, поліпшується настрій і апетит.
- Вживання цього продукту може посприяти кращому розщепленню жирів і поліпшення якості крові. Фахівці радять звернути уваги на ревінь і страви з нього тим, хто страждає на псоріаз, анемією, артрит, туберкульозом і сколіозом.
- Систематичні чаювання з варенням з ревеню сприяє зміцненню серцевого м’яза, кісткової системи та нарощування м’язової маси. Тому, такий десерт користується попитом у спортсменів.
- Ревінь здатний покращувати кровоносну систему і підвищувати регенерацію шкірних покривів. Людям, що страждають серцевими або кровоносними захворюваннями, рекомендують підвищувати кількість споживаного ревеню, зокрема і варення з нього.
Використання в народній медицині
- За рахунок багатого природного складу корисних речовин, ревінь здавна використовують як лікарський засіб у народній медицині. Їдять його як у вигляді приготованих страв, так і роблять порошки з його кореня. Їх, до речі, можна й зараз купити в аптеці.
- Люди, які страждають запорами і захворюваннями ШЛУНКОВО-кишкового тракту, беруть ревінь в будь-якому вигляді, як продукт, що дозволяє такі проблеми.
- Регулярний прийом настою з порошку ревеню допомагає в боротьбі з недокрів’ям, гепатит, низькою кислотністю шлунка, ентероколітом, туберкульозом та багатьма іншими захворюваннями. Приготувати такий настій нескладно. Потрібно 40 грам сухого порошку розчинити в склянці окропу. Наполягати потрібно 3-5 годин. П’ють такий розчин по 100 мл за півгодини до виходу на сон.
Якою б дієвою була користь ревеню, не варто забувати, що лікарським засобом традиційної медицини він не є. Тому приймати його на шляху до лікування того чи іншого захворювання потрібно тільки в купе з ліками, прописаних фахівцями.
Шкода варення з ревеню
Навіть хорошого повинно бути в міру. Тому, шкода від такого десерту миє бути тільки у разі зловживання ним. Але не варто забувати і наступні моменти:
- Індивідуальна непереносимість;
- Як і будь-яке варення, такий десерт містить цукор. Тому не рекомендують його людям, що страждають ожирінням і цукровим діабетом;
- Краще виключити це ласощі і тим, хто страждає проблемами з сечостатевою системою, наявністю каменів у нирках, подагру, перитонітом;
- Людям, що страждають підвищеною кислотністю шлунка, виразку або гастрит теж краще відмовитися від варення з ревеню та всіх інших страв з нього.
2. Рецепт варення з ревеню з яблуками і апельсином
Оригінальне і незвичайне варення. Можна зварити його й тільки з ревеню. Але якщо додати сюди яблука і апельсини – буде ще смачніше і різноманітніше. Ви тільки спробуйте!
Інгредієнти:
- Ревінь – один кілограм;
- Цукровий пісок – півтора кілограма;
- Яблука – одна штука середнього розміру;
- Апельсини – 2 штуки.
Приготування:
1.Стебла ревеню дуже добре промити. Очистити їх від шкірки. Можна не робити цього, якщо рослина зовсім молоде.
2.Нарізати на кубики невеликого розміру. Відправити в емальований посуд для подальшої варіння.
3.Яблука і апельсини помити. Яблука нарізати навпіл і вирізати серцевину. М’якоть нарізати кубиками. Надіслати до ревеню. Цедру з апельсина стерти теркою. Саму м’якоть нарізати шматочками невеликого розміру, видаливши насіння. Відправити в основну масу. Засипати цукром і всі дуже старанно розмішати. Залишити в такому вигляді на 4 години. Час від часу потрібно перемішувати.
4.Встановити на плиті. Коли маса закипить, варити 25 хвилин на невеликій потужності, знімаючи при цьому пінку.
5.Банки підготувати. Їх потрібно промити і простерилізувати. Прокип’ятити кришки. Як тільки звариться маса, розподілити її по підготовленій тарі. Щільно закупорити і встановити на кришки. Вкрити ковдрою і залишити до наступного дня.
3. Густе варення з ревеню з лимоном
Смачний і ніжний джем з ревеню з додаванням лимона. Виходить він дуже ароматним. Незрівнянно тут все – і колір, і смак, і запах. А скільки користі?! Справжня баночка з вітамінами!
Інгредієнти:
- Півкіло стебел ревеню;
- Щіпка солі (для смакового контрасту);
- Один лимон середнього розміру;
- 500 грам цукрової пудри;
- Ванілін на смак;
- Можна додати трохи меленого імбиру.
Приготування:
1.Стебла добре промити, струсити від вологи і нарізати маленькими шматочками. Помістити у форму для випікання. Додати сюди ж цукрову пудру (або пісок), сіль, ванілін і імбир. Розмішати і залишити на годину. Кілька разів за цей час потрібно розмішати.
2.Лимон покатати по столу долонею, з зусиллям. Так з нього вийде більше соку. Вичавити його і вилити сік на ревінь. Духовку загострити до 350 градусів. Відправити туди форму для випікання на 25 хвилин.
3.Тепер масу потрібно остудити. Далі потрібно блендер. Подрібнити ревінь до однорідності, щоб не залишалося великих шматочків. В чисту стерильну банку перекласти джем. Закрити кришкою. Зберігати в холодильнику.
4. Простий рецепт варення з ревеню з апельсином
З додаванням апельсина такий десерт виходить особливо смачною! І, звичайно ж, дуже корисним. Ревінь для нього потрібно збирати молодий. Більш зрілий вже накопичує в собі щавлеву кислоту і не буде таким корисним, а, швидше, навпаки.
Інгредієнти:
- Кілограм очищених стебел ревеню;
- Два апельсина, середнього розміру;
- Півтора кілограма цукрового піску.
Приготування:
1.Першим ділом, підготуємо ревінь. Його потрібно добре помити, а потім почистити. Зробити це дуже просто, за допомогою ножа. Тепер його потрібно нарізати невеликими шматочками.
2.Апельсини помити і нарізати невеликими шматочками, приблизно сумірними з ревенем.
3.Перекласти їх в емальований посуд для подальшої варіння. Тепер треба засипати ревінь з апельсинами цукровим піском. Розмішати і залишити на столі на 2-3 години. При цьому, не забувайте розмішувати, щоб цукор максимально розійшовся.
4.Поставити на плиту. Після того, як маса скипить, зменшити потужність і варити 40 хвилин, на невеликому кипінні. Розмішувати за цей час потрібно часто.
5.Простерилізувати банки для розливу звичним для вас способом. Кришки теж обов’язково потрібно обробити. Наприклад, залив окропом хвилин на 10. Коли ревінь з апельсинами зваряться. Їх відразу потрібно розподілити по підготовленій тарі. Герметично закупорити і перевернути на кришки. Вкрити ковдрою і залишити остигати. На наступний день перенести в прохолодне місце для зберігання.
5. Варення з ревеню з бананом
З бананом таке варення виходить ще ніжніше. Спробуйте самі!
Інгредієнти:
- 400 грам ревеню;
- 2 стиглих банана середнього розміру;
- 350 грам цукрового піску.
Приготування:
1.Ревінь промити і очистити. Це легко зробити ножем, знімаючи довгі стрічки з поверхні стебла. Нарізати кубиками середнього розміру.
2.Засипати цукровим піском, розмішати і залишити хвилин на 20. Коли цукор трохи розійдеться, ревінь випустить сік, то можна вже ставити масу на плиту.
3.Коли маса закипить, її потрібно проварити кілька хвилин. Після чого полум’я плити можна вимикати. Зняти пінку і залишити хвилин на 15. Так шматочки просочаться сиропом і маса трохи охолоне.
4.Банан очистити і нарізати кубиками. Надіслати до ревеню і знову повернути на плиту. Помішуючи, варити після закипання близько 10 хвилин. Шматочки повинні зберегти форму.
5.В стерилізовані банки потрібно щільно закласти гарячу масу з ревеню і банана. Щільно закрити кришками і відразу ж поставити догори дном. Щільно вкрити ковдрою або товстим рушником. Коли вони повністю охолонуть (це займає приблизно 12 годин), можна вже переносити їх в льох або холодильник.
6. Відео – Варення з ревеню за 30 хвилин
Вся інформація від збирання ревеню до розкладання по банках міститься в цьому відео. Варення виходить дуже смачним і корисним. А приготувати зовсім не складно. Переконайтеся самі.
Приємного перегляду!
c
Ревінь – дуже корисний продукт. Але тільки, поки молодий. Більш зріла рослина, з товстою шкіркою, вже не буде таким корисним. Швидше навіть навпаки, може завдати шкоди організму. З молодого ревеню готують безліч страв і навіть десерти. Наприклад, варення.
З першого погляду може здатися, що це не смачно і взагалі не сумісно – ревінь і цукор. Насправді, варення з нього виходить дуже смачним. А якщо додати сюди банан, яблуко, апельсин, полуницю або інші доповнення, вийде ще смачніше і різноманітніше.
Взимку, діставши банку запашного варення з ревеню, можна знову зануритися в атмосферу жаркого і запашного літа. Тому, щоб не картати себе за те, що не заготовили варення, зробіть це зараз, поки ще не пізно зібрати молодий ревінь. Десерт такий виходить бюджетним, але дуже корисним і смачним.
Заходьте до нас частіше, адже попереду ще багато нового і смачного! Бажаю вам удачі! До швидких зустрічей!