Білі гриби на зиму можна заготовити з декількох способів. Їх можна засушити, посмажити, заморозити, замаринувати і, звичайно ж, засолити, як і маслюки . Тут я зібрала всі ці способи. Так що, якщо вам пощастило зібрати відро білих грибів, ця стаття для вас!
Вибирайте будь-який, а краще спробуйте кожен!
1. Мариновані білі гриби на зиму в банках
Особливо смачними виходять саме мариновані білі гриби. Ніжні, ароматні, хрусткі і дуже смачні. Особливо, якщо зробити їх за цим рецептом.
Інгредієнти:
- Кілограм грибів
- 2 столові ложки оцту девятипроцентного
- 2 лаврушки
- 2 столові ложки солі
- 5 гвоздичок
- Літр води
- По 5 горошин перцю (запашного і чорного)
Приготування:
1. До підготовки грибів для маринування потрібно підійти з усією відповідальністю. Ні в якому разі не використовуйте червиві і зіпсовані. Якщо ж ознаки псування невеликі (чорна точка, невеликий підгнилий ділянка і так далі), їх можна просто зрізати. Потім добре промиємо і обсушим.
2. Нарізаємо досить великими шматками. Дрібні грибочки я залишаю недоторканими. Відправляємо в каструльку, заливаємо чистою водою. Ставимо на вогонь. Коли закипить, додамо сіль (2 столові ложки на кг грибів) не із загальної кількості і проваримо близько години.
3. Тепер ми їх процідимо і промиємо. Залишимо в друшляку, щоб стекла вся зайва вода. Тим часом, закипятим розсіл.
4. Для нього потрібно закип’ятити на плиті воду, попередньо розчинивши там сіль, додавши лаврушку, гвоздику і горошини перцю. Після закипання проварюємо його приблизно 5 хвилин.
5. Тепер перекладаємо сюди відціджені грибочки. Розмішуючи, варимо близько півгодини. За п’ять хвилин до завершення варіння вливаємо оцет. Перемішуємо і довариваем належний час.
6.Банки моєму, стерилізуємо будь-яким способом. Кришки теж. Розкладаємо рівномірно гриби разом з розсолом. Щільно закорковуємо і встановлюємо на кришки. Вкриваємо щільним ковдрою або іншим укриттям. Залишаємо приблизно на добу. Потім зберігаємо в коморі або іншому прохолодному місці.
2. Як сушити білі гриби на зиму – 5 способів
Сушені білі гриби – універсальний компонент для перших і других грибних страв. Існує 5 основних способів їх сушіння. Вибирайте будь-який:
У духовці.
Це один з найпоширеніших способів сушіння грибів і не тільки. Спочатку ми промиваємо гриби, зрізаємо все непотрібності і нарізаємо їх тонкими пластинками. Після миття обов’язково обтираем їх, зайва волога нам не потрібна.
Також не потрібно їх замочувати, адже капелюшок швидко вбирає вологу. Тому, такі гриби довго сушиться. Розкладемо їх на решітці, яку встановимо над листом. Встановлюємо нагрівання до 50 градусів. Час сушіння може займати до 48 годин. Це залежить від соковитості гриба.
Якщо ви сушіть гриби в духовці, то залишайте при цьому дверцята відчиненими, щоб був вихід звільнилася рідини.
На сонці.
Один із самих бюджетних варіантів, особливо в дачних умовах. Грибочки перебираємо, тонко нарізаємо. Розкладаємо на дошці. Сушимо тільки в сонячну спекотну погоду. Зверху, щоб не сідала мошкара, накриваємо одношарової марлею. Сушаться гриби 2-7 діб, в залежності від товщини і сонця. На ніч або в похмуру погоду їх обов’язково прибираємо додому.
В мікрохвильовці.
Цей спосіб підходить для невеликого обсягу грибів. Для цього гриби нарізають тонкими пластинками, розкладають на підставку або плоску тарілку, в один шар. Таймер встановлюють на 20 хвилин. Після цього відчиняють дверцята і провітрюють піч хвилин 10. Процедуру повторюють 3-5 разів, до повного висушування.
У електросушарці.
Якщо у вас є такий корисний прилад, як електросушарка, то варіант сушіння грибів передбачуваний. Грибочки відбираємо, промиваємо, обсушуємо від крапель вологи. Тонко нарізаємо їх і розкладаємо на решітці сушарки. Спочатку потрібно подвяліть їх при 45 градусах. Потім збільшити температуру до 80 градусів. Приблизно це займає 4-6 годин.
На ниточці.
Популярний ще з давнини метод. Спочатку нарізаємо тонко підготовлені гриби. У протягуємо голку капронову або полотняну нитка. Нанизуємо один за одним. Підвішуємо такі «бусики» в приміщенні, добре провітрюваному і не сиром.
3. Смажені білі гриби на зиму
У мене запах смажених грибів завжди асоціюється з приходом з лісу. Адже після збору ми завжди смажимо їх з картоплею. І навіть взимку, коли дістаєш баночку смажених грибів, підігріваєш їх на сковороді, це відчуття знову повертається. Зараз я покажу вам, як заготовляю білі гриби в смаженому вигляді на зиму.
Інгредієнти:
- Кілограм грибів
- 2,5 чайні ложки солі
- 400 грам вершкового або рослинного масла (можна використовувати тваринний жир)
Приготування:
1. Гриби спочатку відбираємо від сухого сміття, потім добре промиваємо. Кладемо в каструлю, заливаємо водою. Ставимо на плиту. Після закипання варимо 15 хвилин. Потім їх ретельно промиваємо і знову повторюємо варіння. Знову моєму і даємо стекти всій воді.
2. Даємо трохи охолонути, нарізаємо невеликими кубиками. Кладемо на суху сковороду, поки без додавання олії. Смажимо, помішуючи, до випаровування всієї вологи. Тепер додаємо масло або жир. Частенько помішуючи, посмажимо їх близько півгодини, на середній потужності.
3. Підсолюємо на смак приблизно за 5 хвилин до зняття з плити. За бажанням, можна приперчити.
4. Простерилизуем банки з кришками (Див. рецепт № 1). Але попередньо, їх обов’язково потрібно промити. Розкладаємо у них спочатку гриби, без масла, не доповідаючи доверху приблизно на півтора сантиметра. Коли всі грибочки будуть розкладені, розливаємо до верху масло. Якщо його не вистачить, кип’ятимо ще і доливаємо.
5. Для більшої надійності, банки можна простерилізувати в окропі приблизно годину. При цьому не забуваємо покласти на дно каструлі матерчату серветку.
6. Закручуємо кришками, ставимо дном вгору і тепло вкриваємо. Так вони повинні повністю охолонути. Це займає приблизно 24 години, іноді більше. Зберігати в прохолодному місці, щоб жир не розплавиться.
4. Солоні білі гриби на зиму в банках
Пропоную простий рецепт соління грибів. Вони виходять дуже смачними, хрусткими, максимально натуральними.
Інгредієнти:
- Кілограм грибів
- 2 склянки води
- Кріп-на смак
- 2 гвоздички
- 2 столові ложки солі
- Пару листочків смородини
- Пару лаврушин
- 3-5 горошин перцю
Приготування:
1. Грибочки після лісу старанно перебираємо, промиваємо. Якщо вони дуже забруднені, краще промивати в трьох і більше водах. Зрізати всі непотрібності у вигляді землистого кореня і якихось ознак псування. Великі плоди краще розрізати на кілька частин. Дрібні краще залишити цілими.
2. Всі інші продукти за списком з’єднуємо в одній каструлі. Коли вміст закипить, викладаємо сюди підготовлені грибочки. Всю утворюється обов’язково знімаємо пінку. Після закипання варимо приблизно 25 хвилин. Потім процідимо гриби, але розсіл не виливаємо. Його потрібно остудити.
3. Поки остигає розсіл з грибами, підготуємо банки. Спочатку моєму їх, отряхиваем від крапель води. Потім ставимо на стерилізацію. Можна прибрати їх у холодну піч. Потім включити нагрівання до 150 градусів. Досить прогріти їх 20 хвилин. Кришки окремо моєму і заливаємо окропом.
4. Тепер розкладаємо в баночки гриби. Заливаємо повністю остившім розсолом. Закриваємо кришками. Для цього краще використовувати гвинтові або капронові. Прибираємо на зберігання в прохолодне місце.
Такі гриби можна їсти через півтора місяця після консервування.
5. Як заморозити на зиму білі гриби
Часто буває так, що вас пригощають відерцем грибів або ви збираєте їх, але не встигаєте законсервувати на зиму. В такому разі, я заморожую. Це дуже швидко. А взимку береш, скільки потрібно і готуєш, що хочеш.
Існує 2 способи заморозити гриби – попередньо відваривши їх або морозити відразу сирі. Розглянемо обидва варіанти.
Заморожуємо варені білі гриби
Такі гриби будуть готові до вживання відразу після підігрівання. Пересмажити з картоплею або відправити в суп – застосування знайдеться завжди.
Гриби миємо, просушуємо, ріжемо. Варимо 20 хвилин в підсоленій воді. Щоб у пакеті вони потім не злипалися, можна підсушити їх на сонечку або в провітрюваному приміщенні, поки вони трохи не повянут.
Потім готуємо чисті пакети або контейнери. Раджу не класти відразу багато грибів. Щоб взимку можна було витратити всю порцію відразу, а не відколювати шматок. Адже після розморожування, що їх вже не варто заново морозити. Укладаємо плоско в морозилку.
Заморожуємо сирі гриби
Заморожування сирих грибів від варених відрізняється лише тим, що ми їх не будемо попередньо варити. Також їх миємо, нарізаємо, трохи підсушуємо і розподіляємо по пакетах. Взимку я дістаю пакетик з такими грибочками, обсмажую на сухій сковороді, до випаровування рідини. Потім вливаю масло і смажу до готовності. Можна посмажити з картоплею, відправити в пиріжки або зварити суп.
6. Відео – Мариновані білі гриби
Автор ролика пропонує нам свій рецепт. Переглянувши його, він навіяв мені довіру. Готується просто, виглядає дуже апетитно. Уявляю, як смачно! Пропоную познайомитися з цим рецептом і вам!
Приємного перегляду!
Білі гриби – справжній рай для грибника або просто для любителя грибочків. У приготуванні вони не вибагливі, завжди виходять смачними. Якщо вам пощастило зібрати кошик таких грибочків, то обов’язково постає питання про їх заготівлі на зиму. Частина від такого видобутку ми неодмінно смажимо з картоплею, щоб відсвяткувати «улов». Решта відправляється в банки, морозилку або на сушку. Адже взимку все це з’їдається набагато охочіше. Зима все з’їсть…
Забирайте рецепти собі в соціальні мережі або кладіть в закладки, щоб не втратити. Адже спеціально для вас я зібрала в одному місці найпопулярніші і прості способи зберегти білі гриби на зиму.
Заходьте до нас частіше. Попереду, за планом, багато смачних і корисних відкриттів! Бажаю вам усього доброго! До швидких зустрічей!