Рецепт кабачкової ікри приготований по-домашньому на зиму

Як приготувати кабачкову ікру знають начебто всі, але правильний рецепт кабачкової ікри знають не завжди. Ікра з кабачків це основна їжа в нашу студентську пору. Банку ікри, півбуханця хліба, ну що ще треба. Звичайно і зараз згадуючи, хочеться поїсти кабачкову ікру такою, як вона раніше була в магазині.

Кабачки незамінна річ, як я вже писав, хоча раніше я їх не дуже любив. Але зараз, приготувавши їх різними способами, і оладки з кабачків і рецепти швидкого приготування кабачків, та інші страви з кабачко у духовці, я як-то розпробував їх і зараз із задоволенням поедаю в будь-якому вигляді.

Сьогодні я пропоную вам рецепт ще одного, мабуть самого смачного страви з кабачків, це рецепт кабачкової ікри, приготовлений вдома.

А в кінці статті ви можете подивитися відео — рецепт кабачкової ікри приготований за допомогою м’ясорубки

  1. Рецепт кабачкової ікри з помідорами на зиму пальчики оближеш

Даний рецепт дається для отримання 1 літра ікри

Інгредієнти:

  • Кабачки молоді — 1 кг.
  • Помідори — 250-300 р.
  • Червоний болгарський перець — 300 р.
  • Морква молода — 200 р.
  • Цибуля — 150 р.
  • Часник — 3 зуб.
  • Цукор — 1 — 1,5 ст. л.
  • Сіль — 2 ч. л.
  • Лимонна кислота — 1/4-1/3 ч. л. (краще розвести в столовій ложці води)
  • Оливкова олія
  • Чорний мелений перець за смаком

Приготування:

Від свіжості та смаку всіх інгредієнтів буде залежати смак ікри. Тому намагайтеся підбирати овочі свіжі, молоді. Звичайно найголовніші тут кабачки. Дуже бажано, щоб вони були молоді. Беріть помідори стиглі та соковиті. Вибирайте молоду моркву. Добре, якщо і часник молодий.

1. Кабачки очистити від шкірки, розрізаємо навпіл і нарізаємо на дрібні шматочки. Якщо у вас все-таки «літні» кабачки, то з них треба видалити серцевину з насінням.

2. У помідорів робимо хрестоподібний надріз на стороні протилежній плодоніжки. Заливаємо помідори окропом буквально на 1-2 хвилинки, виймаємо помідори з окропу і відразу поміщаємо в холодну воду. Після цього знімаємо шкірку, яка зійде дуже легко.

3. Нарізаємо помідори дрібними кубиками.

4. Болгарський перець також треба підготувати. Його можна запекти в духовці, на грилі або прямо на вогні, якщо у вас газова плита. Запікати можна прямо до черна, не бійтеся. Після цього прибрати перець в поліетиленовий пакет хвилин на 10. Після цього легко почистити шкірку.

5. Ну і самий простий спосіб, це просто почистити ножем або краще гострої овочечисткою, як картоплю. Але намагайтеся зняти тільки шкірку, не знімаючи разом з нею м’якоть перцю. Після того, як очистили шкірку, видаляємо насіння з серцевиною і внутрішні перегородки і нарізаємо перець також на дрібні шматочки.

6. Молоду і смачну моркву нарізаємо абсолютно так само, як до цього інші нарізали овочі.

7. Цибулю і часник чистимо і дрібно нарізаємо.

Пасеруємо овочі окремо

8. Тепер всі ці інгредієнти потрібно пасерувати окремо. В невеликій кількості рослинного масла до напівготовності. Не забувайте помішувати, щоб нічого не підгоріло. Цибулю і часник можна обсмажувати разом. При обжарке, кожен з цих овочів набуває посилений, властивий тільки їм, смак і аромат.

9. Коли ми зберемо в каструлі всі ці інгредієнти, вони будуть ділитися своїми смаками і ароматами один з одним і наш кінцевий продукт, кабачкова ікра, придбає, виняткові якості цих продуктів.

10. Зібравши всі ці інгредієнти разом, додамо сіль, чорний мелений перець, цукор і трохи лимонної кислоти.

11. Всі ці добавки ми кладемо за смаком, в залежності від того який готовий продукт ви хочете отримати, що ви більше любите готової ікрі, кислинку, солонуватість, солодкість.

Починаємо томити (легко варити) овочі

12. Все добре перемішуємо. Закриваємо кришкою і ставимо на маленький вогонь, де будемо змушувати їх протягом 40 -60 хвилин. 60 хвилин потрібно тримати на вогні в тому випадку, якщо ви готуєте ікру на зиму. У процесі тушкування кілька разів все перемішуємо, щоб не підгоріло.

13. Коли овочі досить протомились, робимо з них пюре. Можна зробити прямо у каструлі де нудилися овочі за допомогою заглибного блендера, а можна зробити стаціонарним блендером, переклавши туди овочі. Ну а на крайній випадок, пропустити все через м’ясорубку.

14. Вже практично готову ікру, треба ще трохи проварити кілька хвилин. Обов’язково спробуйте в цей момент ікру на сіль, цукор, лимонну кислоту. Додайте, що необхідно.

15. Все перемішайте. Тепер можна розкладати в простерилізовані банки і закочувати металевими кришками, якщо ви готували на зиму. Або ж закласти в стерилізовані банки з простою кришкою і поставити в холодильник, якщо будете її найближчим часом.

16. Буде краще, якщо ви дасте постояти ікрі хоча б добу, перед тим як їсти. Вона настоїться і буде смачніше.

17. Ну яка гарна ікра у нас вийшла. Це один з простих і кращих рецептів приготування домашньої, кабачкової ікри.

Ну вже відкрийте якщо не терпиться і спробуйте. Правда смачно.

Приємного апетиту!

  1. Відео — Кабачкова ікра на зиму. Зимові заготовки з кабачків

Приємного апетиту!