Ікра з баклажанів на зиму і не тільки, рецепти -пальчики оближеш

Ікра з баклажанів мабуть одна з найвідоміших і смачних закусок. Часто її порівнюють з ікрою з кабачків. Але по моєму це зовсім різні закуски. Згадайте ікру з кабачків, це як правило овочі дуже дрібно перекручені або перетерті в суцільну масу.

Все інше з кабачків вже не ікра, а салати. А з баклажанів навіть не перетерті овочі, а дрібно нарізані шматочками, змішані з іншими дрібно нарізаними овочами, теж звуть ікрою.

Так що не дивуйтеся, якщо зустрінете в рецептах ікру з баклажанів у вигляді салатів. Це теж ікра і це теж ну дуже смачно.

Як приготувати ікру з баклажанів. Покрокові рецепти приготування ікри з баклажанів на зиму і на літо

У цій статті ми розглянемо і як заготовити баклажанну ікру на зиму, і як приготувати таку ікру, яку відразу можна подавати на стіл. Дивіться уважно. Готуйте. Успіхів!

Меню:

  1. Баклажанна ікра з помідорами та болгарським перцем
  2. Ікра з морквою і оцтом з баклажанів на зиму
  3. Відео — Дуже смачна ікра баклажанна
  1. Ікра з баклажанів з помідорами та болгарським перцем

Інгредієнти:

  • Баклажани — 2 кг.
  • Болгарський перець — 3 шт.
  • Помідори — 2 шт.
  • Ріпчаста цибуля — 3 головки
  • Сіль, перець чорний мелений — за смаком
  • Рослинна олія для смаження
  • Томатна паста — 2 ст. л.
  • Цукор — 1 ст. л.

Приготування:

1. Всі овочі миємо й обсушуємо (даємо просто час обсохнути або промокаємо паперовими рушниками).

2. У баклажанів обрізаємо плодоніжки і очистити шкірку. Нарізаємо баклажани уздовж на пластини і потім нарізаємо на дрібні кубики. Викладаємо їх в глибоку чашку, присипаємо сіллю (десь 1 столова ложка з верхом) так, щоб вони не були занадто солоними.

3. Заливаємо звичайною холодною водою. Перемішуємо, притапливая трохи баклажани, так як вони плавають на поверхні, треба занурити їх у воду і відставляємо на 15-20 хвилин, щоб з них вийшла гіркота.

В даний час виведено і продаються багато сортів, які не дають гіркоти. Якщо баклажани з вашого городу або ви точно знаєте, що куплені вами, не гірчать, тоді можна пропустити крок їх вимочування.

4. Помідори очищаємо від шкірки (можна попередньо їх занурити в окріп на пару хвилин, зробивши перед цим хрестоподібний надріз, тоді вони очистяться дуже легко) і натираємо на дрібній тертці. Відставляємо поки в сторону.

5. Болгарський перець розрізаємо на половинки, очищаємо від насіння, видаляємо плодоніжки з хвостиком. Нарізаємо соломкою. Якщо перець був дуже великий, половинки розрізаємо на 2 частини і отримані четвертинки нарізаємо соломкою.

6. Цибулю очищаємо від шкірки, розрізаємо навпіл, потім ще навпіл і нарізаємо тонкими півкільцями.

Починаємо смажити овочі

7. Ставимо сковороду На плиту, наливаємо трохи олії і розігріваємо його. Масло розігрілося, викладаємо в нього лук. Обсмажуємо цибулю до рум’яного кольору.

8. Цибуля обжарился. Викладаємо до нього нарізані і віджаті від води баклажани, болгарський перець і протерті помідори. Все добре перемішати і будемо тушкувати 30-40 хвилин. Під час гасіння з’явиться рідина. Вона повинна випаруватися і овочі повинні трохи підсмажитися. Обсмажуємо овочі періодично помішуючи.

9. Через 40 хвилин овочі готові, добре обжарились, поміняли колір.

10. Додаємо в них томатну пасту, сіль, цукор, чорний мелений перець. Все знову добре перемішуємо. Коли будете додавати сіль, згадайте, що ви вже солили баклажани. Цукор, сіль, перець, додайте за смаком.

Любите солоденьку ікру, додайте цукор. Любите гостреньку, додайте перець.

11. Обсмажуємо, помішуючи, ще 5-7 хвилин.

12. Через 5 хвилин наша ікра з баклажанів готова. Вона вийшла гарна і дуже смачна.

Їсти ікру можна як гарячу так і холодну.

Подавати ікру можна з будь-якими м’ясними, рибними, овочевими стравами.

Приємного апетиту!

  1. Ікра з баклажанів на зиму з морквою і оцтом

Інгредієнти:

  • Баклажани — 3 кг.
  • Помідори — 2 кг.
  • Морква — 1 кг
  • Перець солодкий зелений — 1 кг.
  • Цибуля ріпчаста — 1 кг.
  • Рослинне масло — 300 — 400 гр.
  • Харчова оцтова кислота 70% — 1 ст. л.( або 100мл. оцту 9%)
  • Вода — 250 мл
  • Сіль — 2 — 3 ст. л.
  • Цукор — 1 ст. л.

Приготування:

1. Миємо всі овочі. Чистимо моркву і цибулю. Банки і кришки у нас вже простерилізовані.

Банки моєму з содою або гірчицею, не застосовуючи хімічних засобів для миття. Ставимо банки в холодну духовку. Включаємо духовку на температуру 120°-130°. Після нагріву до заданої температури, прогріваємо ще 5-7 хвилин. Якщо великі банки, 15-20 хвилин.

Кришки заливаємо окропом на 5-7 хвилин.

2. Моркву натираємо на тертці для корейської моркви. Якщо у вас такої немає, можна натерти на звичайної крупній тертці.

Починаємо обсмажувати овочі

3. У сковороду наливаємо олію, розігріваємо. Викладаємо моркву. При постійному помішуванні обсмажуємо моркву до м’якості. Приблизно 5-6 хвилин.

4. Поки обсмажується морква, помідори складаємо в глибоку чашку або каструлю і заливаємо окропом, щоб легше знімалася шкурка.

5. Морква обсмажилася, стала м’якою, перекладаємо її зі сковороди в казан. Ми будемо готувати ікру в казані. Можна готувати в каструлі, бажано з товстим дном.

6. З помідорів знімаємо шкірку і нарізаємо дрібними кубиками. Зсипаємо в чашку. Через деякий час помідори дадуть сік. Цей сік виливаємо в казан з морквою.

7. У сковороду з розігрітим рослинним маслом, викладаємо нарізані помідори і обсмажуємо 5 хвилин. Перекладаємо їх у казан.

8. Цибулини розрізаємо навпіл і нарізаємо цибулю тонкими півкільцями. У сковороду додаємо олію, розігріваємо і викладаємо туди цибулю. Цибулю обсмажуємо до м’якості.

9. Як тільки цибуля стане м’яким, відправляємо його в казан до моркви та помідорів.

10. У баклажанів відрізаємо хвостик з плодоніжкою, очистити шкірку, нарізаємо на пластини і потім на дрібні кубики.

11. У сковороду знову додаємо олію, розігріваємо і викладаємо баклажани. Обсмажуємо до м’якості. Вони змінять свій колір. Відправляємо баклажани в казан.

12. За один раз ви не обжарите відразу всі баклажани, нічого страшного, обсмажили частина, виклали в казан. Смажите наступну частину і знову викладаєте в казан.

13. У солодких перців видаляємо плодоніжки з хвостиком, видаляємо насіння і прожилки, розрізаємо навпіл і нарізаємо кубиками. Додаємо нарізаний перець в казан до інших овочів.

14. Додаємо пару столових ложки солі і одну столову ложку цукру. Солі відразу не всипайте багато. Краще в кінці спробуємо і якщо буде треба, досолим. Так що поки вистачить 2 ложки. Все перемішуємо.

Тушкуємо овочі

15. Ставимо на вогонь. Додаємо 250 мл води. Перемішуємо. Доводимо до кипіння. Зменшуємо вогонь і тушкуємо до готовності під закритою кришкою, після закипання 40 — 50 хвилин. Періодично помішуємо, щоб не підгоріла.

16. Ікра у нас практично готова. Пробуємо на сіль. При необхідності досолює. Добре все перемішуємо і знімаємо з вогню.

17. Додаємо в ікру столову ложку оцтової 70% кислоти або 100 мл 9%. Все добре перемішуємо.

18. Розкладаємо ікру по стерилізованим банкам. У нас вийшло 8 банок по 720 р. ікри з баклажанів на зиму.

Загвинчуємо або закочує банки стерилізованими кришками. Ми зберігаємо в прохолодному місці, але думаю, що така ікра буде добре зберігатися і при кімнатній температурі.

Приємного апетиту!

  1. Відео — Баклажанна ікра дуже смачна

Приємного апетиту!