Як приготувати млинці ― рецепт млинців на молоці

Млинці на стільки популярні, що їх печуть і в свята і в будні. У нас, як правило, готують млинці з пшеничної, вівсяної або гречаної муки. Млинці популярні в усьому світі. У Мексиці це тортилья — млинець з кукурудзяного борошна, солі та води. Мабуть це основна їжа для мексиканців, як у нас хліб.

Печуть вони свої тортильї не на сковороді, як ми, а прямо на гладкій жарочної поверхні, наливаючи відразу кілька порцій і розрівнюючи їх тонким шаром у формі кола. У ресторанах їх подають гарячими в спеціальних тканинних серветках і в кошичках. У магазинах їх можна придбати пачками у вакуумній упаковці. Вдома їх розігрівають і їдять з супом, м’ясом, рибою, овочами, накладаючи в згорнутий блін нарізані продукти і щедро поливаючи їх гострими, пекучими і дуже кислими приправами типу табаско і лайма.

У Китаї млинці в обов’язковому порядку подають до «Пекінської качки» в дорогих ресторанах. Зрізуючи м’ясо з качки, укладають його разом з овочами на млинці і загортають. У Франції млинці (крепи) подаються на десерт з вишуканими ніжними французькими наповнювачами. Тонкий лаваш — це теж блін наших азіатських співвітчизників. Ту ж шаурму загортають в лаваш. Рецепти і технології приготування млинців дуже схожі й одночасно дуже різні.

Їдять млинці з чим завгодно. У наших російських кулінарів теж сотні рецептів приготування млинців. Але ми неодмінно печемо млинці на сковороді, причому сковороді перевіреної роками. У моєї бабусі була спеціально виділена сковорода з дерев’яною ручкою і вона більше нічого на ній не готувала. Зараз у магазинах продаються спеціальні млинниці з низькими бортиками, але ми продовжуємо користуватися своєю старою чавунною сковородою з ручкою. Їмо млинці зі сметаною, медом, варенням, цукром, з рибою та ікрою.

Сьогодні ми приготуємо з вами просто млинці, навчимося робити тісто для млинців, а завтра навчимося їх фарширувати.