Як-то я забув про таку страву, як вареники з сиром. У мене на сайті є рецепти ледачих вареників, є вареників з картоплею, а от з сиром перший рецепт. А адже рецептів приготування таких вареників дуже багато.
Вареники готують з капустою, з картоплею, з вишнею з багатьма іншими ягодами і навіть фруктами. Я сподіваюся, що більшість з них ми ще з вами приготуємо.
Багато хто думає, що вареники це слов’янське блюдо, і народилося воно на Україні. Хай вибачать мене українці, але це не зовсім так. Дійсно це блюдо відоме як національне українське, бо аж надто смачно їх там готують і величезна різноманітність начинок. Але прийшло воно до нас з Туреччини.
Думаю, що не важливо звідки воно, зараз воно наше, і назва у нього слов’янське. І ось назва -то напевно дали українці, нехай не ображаються всі інші слов’яни. Так що будемо готувати і не замислюватися.
Як варити вареники. Готуємо вдома вареники з сиром — рецепт з фото покроково
Ну що ж, почнемо готувати найвідоміші вареники -це вареники з сиром.
Меню:
- Заварне тісто для вареників з сиром
- Шість рецептів ледачих вареників з сиром
- Відео — Простий рецепт вареників з сиром
- Відео — Вареники без борошна з сиром і зеленню
-
Вареники з сиром з заварним тістом
Інгредієнти:
Для заварного тіста:
- Курячі яйця — 2 шт.
- Молоко — 0,5 літра
- Цукор — 1 ч. л.
- Сіль — 1/3 ч. л.
- Борошно — 750 р.
Для начинки:
- Сир — 400 р.
- Цукор — 3 ст. л.
Приготування:
1. У каструлю розбиваємо яйця, трошки збовтуємо віночком, вливаємо півлітра молока, розмішуємо, додаємо чайну ложку цукру, третину чайної ложки солі і знову розмішуємо.
До речі це тісто підходить і для пельменів і для вареників та інших схожих виробів. Так що якщо начинка у вас буде не солодка, цукор в тісто можна не додавати.
2. Поступово втручається борошно в нашу молочно — яєчну суміш, просіваючи її через сито,
до консистенції тесту на млинці.
3. Ставимо каструлю на середній вогонь і, постійно помішуючи нагріваємо тісто до загустіння. Як відчуєте що тісто загусло знімайте з плити. У тесті утворюються невеликі грудочки, це нічого страшного. Вони розімнутися при замісі.
4. Не думайте, що тісто стане дуже густе, як на пиріжки. Ні, воно залишиться досить рідким, але загуслим, з грудочками, в порівнянні з попереднім станом.
5. Цю заварную масу ми добре розмішуємо віночком, намагаємося розбити грудочки. Ще раз нагадую, якщо залишаться невеликі грудочки нічого страшного. Вони розімнутися при замісі тесту.
6. Починаємо поступово додавати і вмішувати борошно, не забуваючи просіяти через сито. Додаємо борошно до тих пір, поки тісто буде вже важко далі розмішувати віночком.
Вимішуємо тісто
7. На стіл насипати солідну порцію борошна і на нього викладаємо, поки ще рідке тісто, яке просто неможливо замісити. Зверху посипаємо рясно тісто борошном.
8. Тепер як би підбираючи борошно на тісто набираємо густоту тіста, додаючи потроху борошна на стіл. Тісто увібрало борошно, підсипаємо ще трохи, і т. д. Поки тісто не вбере в себе борошно і стане таке густе, яке можна місити без великої кількості борошна.
9. Будемо місити довго, поки тісто не стане м’яке, гладке і не буде прилипати до рук і столу. Поступово кількість подсыпаемой борошна буде скорочуватися, а потім необхідності підсипати борошно взагалі відпаде. Тісто можна місити на сухому столі.
10. Тісто легко відстає від рук, не дуже круте, легко ріжеться ножем. Однорідне на зрізі.
Всього на заміс нам знадобилося 750 грам борошна. Вам може знадобитися або трохи менше або трохи більше. Все залежить від муки.
11. Тісто округляємо і залишаємо відпочити. Для цього яку-небудь ємність посипаючи всередині борошном. Рукою розподілимо борошно і бічних стінок. У цю ємність відправимо наш колобок. Зверху тісто трохи присыпем борошном, накриємо кришкою або рушником і відставимо на час відпочивати.
Готуємо начинку
12. Сир у нас розсипчастий, сухий. Додавати сьогодні ми будемо тільки цукор. Ви можете, якщо є бажання додати сметану, вбити яйце, додати розтоплене вершкове масло. Сир трохи розминаємо виделкою і висипаємо до нього 3 ложки цукру. Усе ретельно розминаємо і перемішуємо.
Тільки стежте, щоб сир не був рідким. Якщо побачите, що він рідкуватим, можете додати трохи борошна.
13. Сир у нас готовий. Консистенція у нас вийшла не рідка, легко ліпиться.
14. Стіл трошки посипаємо борошном. Дістаємо тісто, відрізаємо шматочок і розкочуємо. Ви можете робити трохи тонше або товщі. У будь-якому випадку вареники будуть м’якими. Я люблю коли тісто тонке.
15. Склянкою нарізаємо гуртки з розкатаної коржі. Обрізки збираємо. З них потім теж зробимо кружечки і потім вареники.
16. У центр кожного гуртка викладаємо ложечку начинки. Якщо начинка буде рідкою, то з ліплення вареників будуть проблеми.
Починаємо ліпити вареники
17. Зазвичай вареники ліплять косинкою. Спочатку з’єднуємо поверх начинки, слідкуємо щоб сир не потрапив між шарами тіста в місці з’єднання.
18. Потім знизу чіпляємо край і перший куточок загинаємо під кутом.
19. І далі під тим же кутом, внахлест, робимо косичку.
20. Так ліпимо все вареники. Вареники можна ліпити і про запас. Наліпили, поклали в морозильник, коли треба щось приготувати терміново, можете варити не розморожуючи. В замороженому вигляді кидаєте в киплячу воду і варіть до готовності.
21. Якщо ви будете готувати вареники запас, потрібно припорошити тарілку або дощечку борошном, розмістити на ній вареники так, щоб вони не торкалися один одного і теж щедро припорошити їх борошном і поставити в морозильну камеру.
22. Коли вареники застигнуть, знімаємо їх з тарілки, складаємо в целофановий пакетик і в такому вигляді зберігаємо їх у морозильнику.
23. Ну а зараз ми починаємо варити вареники для себе. Варяться вареники у великій кількості підсоленої води. Викладаються вареники в киплячу воду. Воду як би трошки підкручуємо опускаючи вареники (робимо вир).
24. Вареники дуже ніжні. Перемішувати їх як картоплю не можна, інакше можемо їх поламати, тому трошки підкручуємо воду, щоб вареники крутилися в каструлі і не злипалися.
25. Після того, як вареники спливли, варимо ще 2-3 хвилини і вони готові.
26. Акуратно дістаємо шумівкою з води і викладаємо на тарілку. Щоб вареники не злиплися, поливаємо їх небагато розтопленим вершковим маслом.
Подаємо вареники зі сметаною, медом, варенням.
Приємного апетиту!
-
Ліниві вареники з сиром — 6 рецептів
Напевно всі ми любимо вареники з сиром, звичайно ми любимо і інші вареники, які ми з вами вже готували, але тут мова піде саме про вареники з сиром і не просто про вареники, а про лінивих вареників. Читати далі …
-
Відео — Вареники з сиром простий рецепт
-
Відео — Вареники з сиром без борошна
Приємного апетиту!