Вино з винограду Ізабелла в домашніх умовах, простий рецепт

1. Класичний рецепт домашнього вина Ізабелла

Приготувати смачне домашнє виноградне вино цілком реально. Це не складно, не вимагає особливих навичок і досвіду професійного виноробства. Досить слідувати інструкції нижче. Тоді у вас точно вийде якісний смачний напій.

Інгредієнти:

  • 10 кілограм винограду сорту «Ізабелла»
  • 3 кілограми цукрового піску

Приготування:

1. Як я вже писала вище, білий наліт на ягодах дуже важливий, завдяки наявності дріжджів. Звідси випливає, що мити їх не можна. Просто відриваємо їх з пензликів і розкладаємо на паперовому рушнику. Дати їм трохи полежати після вулиці, щоб вони злегка просохли.

Якщо хочете, можете залишити 1-2 грона винограду з гілочкою. Вона теж додасть напою додаткового терпкого аромату.

2. Тепер ягоди потрібно розтовкти. Найкраще підійде дерев’яна качалка. Також можна розім’яти їх руками. Досвідчені винороби, при великому обсязі врожаю, роблять це чистими ногами. Але не можна використовувати металеву толкушку. Адже такий продукт незабаром може закиснути. А нам цього не потрібно.

3. Накриваємо ємність з виноградом марлею або інший сітчастої тканиною. Прибираємо в тепло приблизно на тиждень. За цей час активізується натуральне бродіння. Кожен день по кілька разів будемо перемішувати, щоб не скисло.

4. Тепер потрібно рідину процідити, м’якоть віджати і викинути. Але цей самий макуха, або, як правильно його називають – мезга, може згодитися для приготування самогону. Проціджений сік перелити в бутель або іншу ємність для зброджування.

5. Розмішуємо тут цукор, щоб він повністю розчинився. Встановлюємо щільно кришку з гідрозатворів. Їм може стати спеціальна трубка, яку можна придбати в господарських магазинах або ж саморобна конструкція з кришки, системи від крапельниці і склянки з водою. Також, якщо ви використовуєте банку, то можна скористатися гумовою рукавичкою, проколів її голкою.

6. Таким чином воно має бродити близько 3 тижнів. Все це час зберігаємо його в теплі, там, де немає доступу сонячного світла. Якщо спеціального бродильного приміщення у вас немає, можна просто поставити його на кухні, біля теплої батареї, накривши зверху щільною тканиною.

7. Коли припиниться пузирування, сік розділиться на чисту рідину і осад, то можна говорити про припинення зброджування. Тепер важливо відокремити ці дві складові так, щоб залишився тільки прозорий сік. Для цього зручно використовувати спеціальний фільтр-трубку. Її теж можна знайти в магазинах.

8. Готовий продукт розливаємо по пляшках. Закривати їх краще дерев’яними пробочками. Зберігаємо в прохолодному підвалі, в положенні лежачи.

Якщо за час зберігання, у пляшках знову утворився осад, потрібно знову його процідити від нього і прибрати в льох ще на місяць.

9. Зберігаємо в такому вигляді 1 місяць. Потім вже можна дегустувати.