Вино з чорноплідної горобини в домашніх умовах, простий рецепт

Приготування:

Перед тим, як почати готувати після збору ягоди, ви повинні дізнатися головний секрет якісного вина!

Ягоди можна мити перед використанням. На їх поверхні живуть необхідні для зброджування дріжджі. Тому, збирати їх варто тільки в сонячну, стабільну протягом 2-3 днів, погоду. З землі збирати не можна, тільки з кущів! Це стосується як горобини, так і родзинок.

1. Отже, зібрані ягоди перебираємо від зіпсованих, сухих, підгнилих. Залишаємо тільки зрілі, здорові плоди.

2. Поміщаємо її в миску і промалываем блендером разом з родзинками. Якщо вам зручно скористатися м’ясорубкою, можете робити так.

3. Цю масу переливаємо в таз. Заливаємо літр чистої, але не кип’яченої води. Засипаємо половину від кількості заготовленого цукрового піску і перемішуємо. Він повинен повністю розчинитися.

4. Накриваємо зверху марлею, щоб не налетіла мошкара. Залишаємо в темному і теплому місці, приблизно на 2 тижні. Але кожен день обов’язково перемішуємо вміст, бажано кілька разів. Для цього не використовуйте металеві ложки. Краще взяти дерев’яну лопатку.

5. Тепер проціджуємо масу через сито або подвійну марлю. Заливаємо в чисті банки або пляшки.

6. Тепер важлива деталь – гідрозатвор. Їм може стати спеціальна трубочка, в яку заливають воду. Можна виготовити саморобну конструкцію, встромивши в кришку пластикову трубочку. Інший її кінець опускаємо в банку з водою. Важливо при цьому заліпити всі стики пластиліном. Сенс в тому, що вода не дозволить пробратися в банку з напоєм кисню. А ось вуглекислий газ, який буде активно виділятися при бродінні, вона виведе. Це буде помітно – на воді то і справа будуть утворюватися бульбашки.

Банки заповнюємо не більше, ніж на 3 чверті!

7. Мезгу, що залишилася від віджимання, заливаємо залишками води і розчиняємо цукор. Залишаємо бродити ще на 5 днів під марлею. Потім теж проціджуємо.

8. Відкриваємо банки з гідрозатворів, вливаємо відціджену рідина сюди. Знову герметично все закриваємо, встановлюємо водяний затвор і залишаємо в теплі ще на тиждень. Важливо, щоб приміщення не висвітлювалося сонячним світлом.

9. Знімаємо напій з осаду за допомогою трубочки і закону сполучених посудин. Знову ставимо під гідрозатвор на тиждень. Цю процедуру потрібно повторювати кожен 7 днів, поки не закінчиться бродіння.

10. Доверху заливаємо вином пляшки. Закорковуємо щільно і відправляємо достигати в льох приблизно на 3 місяці. Чим довше простоїть, тим насиченішим буде!