Варення з жимолості — прості рецепти смачного десерту

4. Варення з жимолості без варіння і стерилізації

Процес варіння забирає у ягід велику частину корисних речовин і натурального смаку. Що б їх максимально зберегти, пропоную вам такий рецепт. У цьому випадку, знадобиться більше цукру по співвідношенню до жимолості. Менше додавати не можна, щоб заготовка простояла довго.

Зберігають такі банки виключно в холодильнику або іншому холодному місці, де температура не перевищує 5 градусів тепла. Місце зберігання не повинно висвітлюватися сонячним світлом.

Інгредієнти:

  • Кілограм відбірної жимолості
  • 1,4 кілограма цукрового піску або пудри

Приготування:

1. Попередньо потрібно відібрати плоди від сміття, зіпсованих примірників. Допускається використовувати як стиглі, так і злегка недоспелые ягода. Добре вимити їх, потім злити рідину, а жимолость обсушити.

2. Обсушувати їх потрібно обов’язково. Інакше зайва рідина зробить масу рідині, а цього ми не хочемо. Це просто зробити, виклавши їх рівним шаром на рушник або паперову серветку. Теж зверху накрити, трохи протерти, без зусилля.

3. Тепер масу потрібно довести до однорідності. Можна скористатися м’ясорубкою або зробити ягідне пюре блендером. Це не важливо. Головне – результат.

4. Всипати цукровий пісок і ретельно все розмішати. Якщо є можливість, краще, звичайно, використовувати пудру. Вона швидше розчиниться в масі, варення буде однорідним, без піщинок. Її можна зробити своїми руками, промолов цукор в блендері.

5. Банки обов’язково використовувати чисті і стерилізовані. Закочувати під ключ не варто. Я використовую звичайні капронові кришки. Прибрати в холодильник, бажано ближче до дальньої стінки. Тут воно простоїть всю зиму або навіть довше.